Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Gry na PPSSPP

Zaczęty przez robson75, Wrzesień 10, 2017, 03:12:33 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

robson75

Witam.
Chciałem zaproponować grę na emulator PPSSPP.
Tytuł tej gry to: The 3rd Birthday i można ją pobrać stąd:
https://www.emuparadise.me/PSP_ISOs/3rd_Birthday,_The_(USA)/159006



Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

robson75

#1
Pewnie wielu użytkowników zna grę Prince Of Persia, chciałbym polecić Prince Of Persia Forgotten Sands, przeznaczoną na platformę PSP. Sam osobiście, aktualnie przechodzę tą grę, ale nie z padem, tylko klawiaturą, jak wiadomo gra z padem jest o wiele łatwiejsza. Ale tak ogólnie to gra jest warta zainteresowania, ponieważ jest bardzo ciekawa.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Oczkins92

Szkoda że tak emulator PCSXR 2 nie tak dopracowany pod względem wydajności jak PPSSPP
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

PomPom

Kiedyś byłem fanem PoP, ale po latach mnie znudziło to i na PSP już ograłem tylko Rival Swords, bo akurat miałem. Warrior Within przeszedłem zbyt dużo razy, żeby brać się za Revelations. Forgotten na PSP mnie odrzucił, a wersja z dużych konsol podobno gorsza. Jak PoP, to najlepszy był 2008. Może i łatwy, ale cholernie przyjemny i prześliczny. Jak już mowa o serii, to pierwsza część jest otwartoźródłowa (ta pierwsza, że pierwsza).

Jako weteran PSP mogę powiedzieć, że najlepsze, co jest na PSP, to emulacja, ale jak już miałbym jakieś gry polecić, to może tutaj ciut o tym napiszę.

wszystkie Final Fantasy - o ile się lubi takie klimaty. Crisis Core wydaje się przystępny dla nowych, ALE zbyt wielu ludzi na świecie ślini się do niego, nie znając FF7 (czyli ślinią się do czegoś, czego nie mają jak ogarniać i większości magii nie czują). Obie Dissidie są fajne, ale znowu - trzeba ogarniać serię, bo trochę spoileruje rzeczy.

Metal Gear Solid Peace Walker - znowu gra, w której trzeba znać coś, żeby w pełni ją docenić. Chociaż starczy tylko znajomość fabuły MGS3, a powiedziałbym nawet, że starczy znać jej wkład w całość historii, a nie jej konkretne wydarzenia.

Tekken Dark Resurrection albo 6 - bardzo dobre mordoklepki.

wszystkie GTA - nie jestem fanem serii, ale gra się w nie przyjemnie i są to konkretne gry.

Little Big Planet - wciąga mocno i jest bardzo przyjemną platformówką.

Silent Hill Shattered Memories - niby to już nie te Silenty (bo Konami uznało, że koniecznie trzeba powtórzyć przecudowną dwójkę), ale to jedyny z tych nowszych Silentów, który miał jakiś pomysł na siebie. Wolę fabularnie i klimatycznie oryginalnego Silenta z PS1, ale SM jako nie-remake wypada nieźle. Szkoda mi tylko uproszczenia pewnych postaci i zamerykanizowanie klimatu.

Loco Roco (oba) i Patapony - takie fajne relaksacze z dobrym pomysłem i bardzo dobrym wykonaniem.   
myk byle jak jako tako

robson75

Pewnie wielu  Was zna serie gier Final Fantasy, właśnie przechodzę Crisis Core. Final Fantasy VII. Dla zainteresowanych podaje linka, skąd można pobrać grę.
https://www.emuparadise.me/PSP_ISOs/Crisis_Core_-_Final_Fantasy_VII_%28Europe%29/157234-download

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

To ja jako dumny user i nawet dumny fan serii (ale tej dawniejszej raczej) mam dwie uwagi :I
1. Link do pirackiej treści :/
2. Znasz fabułę Final Fantasy VII?

Nie będę ukrywał, że odzywa się we mnie mały purysta, a może po prostu rozsądek, ale drażni mnie, że Crisis Core i Advent Children mają zagorzałą fanbazę, która nie zna fabuły oryginału. W przypadku AC to już w ogóle durnota, bo to sequel. W przypadku CC po prostu z gry mniej się wyciąga. Początek mniej rajcuje, nie kojarząc się po latach. Postacie (niektóre, bo CC dodaje własne, takie se raczej) są jakieś mniej rozbudowane i nie ma się myśli "ech, to jeszcze przed...". Nie ma też tej magii grania postacią, która ma tak dziwny wpływ na fabułę siódemki, bo nie wie się o tym. Plus nieznajomości oryginału jest taki, że nie znasz najważniejszych wydarzeń, które się w grze pojawiają i nie wiesz, jak mniej więcej będzie wyglądać końcówka. CHOCIAŻ co do końcówki, to nawet przechodząc oryginał da się tego nie poznać, bo trzeba jedną rzecz zrobić, ale nie jest wymagana przez postęp.
myk byle jak jako tako

robson75

Cytat: Dziadek Starowinek w Maj 02, 2018, 09:11:39 AM
To ja jako dumny user i nawet dumny fan serii (ale tej dawniejszej raczej) mam dwie uwagi :I
1. Link do pirackiej treści :/
Dziadosławie, odpowiem Tobie tak. Nie stać mnie na kupno oryginalnej wersji tej gry ponieważ mam I grupę inwalidzką, i z tego tytułu państwo polskie wypłaca mi 153 zł miesięcznie, dorobić sobie w jakikolwiek inny sposób też nie jestem w stanie, bo mam problemy z chodzeniem. Jak sam widzisz jestem zmuszony do piracenia.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Pirać na zdrowie, bo i tak jakbyś kupił oryginał, to zarobi jedynie sprzedający, a nie wydawca/producent (bo używka). Byle nie być z tym burakiem, co wsadzi majątek w sprzęt, ale 20zł na grę to już nie wyda. Albo koniecznie ktoś potrzebuje photoshopa, bo to jedyny program do edycji grafiki. Inna sprawa, że jesteśmy na forum i warto przestrzegać jego zasad.
myk byle jak jako tako

Oczkins92

Cytat: Robert75 w Maj 02, 2018, 01:46:21 PM
Cytat: Dziadek Starowinek w Maj 02, 2018, 09:11:39 AM
To ja jako dumny user i nawet dumny fan serii (ale tej dawniejszej raczej) mam dwie uwagi :I
1. Link do pirackiej treści :/
Dziadosławie, odpowiem Tobie tak. Nie stać mnie na kupno oryginalnej wersji tej gry ponieważ mam I grupę inwalidzką, i z tego tytułu państwo polskie wypłaca mi 153 zł miesięcznie, dorobić sobie w jakikolwiek inny sposób też nie jestem w stanie, bo mam problemy z chodzeniem. Jak sam widzisz jestem zmuszony do piracenia.
Ja nie widzę sensownego wytłumaczenia.Nikt ciebie nie zmusza do piracenia.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

robson75

#9
A dzisiaj chciałbym zaproponować grę o dzwięcznej nazwie Hysteria Project, jest to gra zupełnie inna w jakie do tej pory grałem, normalnie szok. Są dwie części tej gry. Nie będę podawał linków, kto jest zainteresowany na pewno znajdzie je w sieci.

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Z opisu taki trochę interaktywny film z jedynymi słusznymi decyzjami i niezbyt wymyślną fabułą. Już chyba lepiej obejrzeć po prostu jakiś slasher albo pokusić się o coś lepszego.
myk byle jak jako tako

robson75

A dzisiaj chciałbym zaproponować grę Dante's Inferno, naprawdę piękna gra, właśnie dzisiaj ją przeszedłem, i o dziwo przy pomocy samej klawiatury. Oczywiście są momenty gdy musiałem używać przycisków ekranowych, bo klawiatura nie dawała rady, ale naprawdę rzadko. Gorąco polecam.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Emulacja PSP, pirackie iso, klawiatura... puryści by Cię zabili, ale wcześniej solidnie pobili.
Co do gry, nic co by mnie interesowało. Nie jest to chyba całkiem leniwy port z dużych konsol, ale nadal nic wielkiego, a i sama gra w oryginale by mnie nie interesowała.Lepiej się GoWy sprawdzają.
myk byle jak jako tako

robson75

Dziadosław to że Tobie nie pasuje ta gra, to nie znaczy że wszystkim. Ciekaw jestem w jakie gry Ty grasz?
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Dzięki za info, o którym nie wiem. Ja od siebie Ci powiem, że na forum wyraża się swoje zdanie, a nie zdanie wszystkich. Jak Cię uraża, że coś się komuś nie podoba, to wiesz - to, że Tobie się podoba, to nie znaczy, że wszystkim ;)

W jakie gram gry? Cóż, założyłem tutaj trochę wątków, a i w tym dałem post o grach na PSP, które są nawet nawet.

Jestem osobą, która woli FF8 od FF7; Chrono Crossa od Chrono Triggera... Musiałbym sporo sobie krwi napsuć, gdybym chciał się bawić w "BO TOBIE SIĘ NIC NIE PODOBA" jako odpowiedź na odmienną opinią. Uwierz mi, przerabiałem to kilka lat temu i urwałem kontakt z dwoma osobami, bo w grę wchodził taki bullshit.
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum