Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jak przenieść portfel haseł i loginów z minta 17.3 do świeżej 18-tki

Zaczęty przez Edroid, Wrzesień 06, 2017, 09:16:09 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Edroid

Jak w temacie . Mam mam sporo haseł i loginów do różnych forów i  grup dyskusyjnych . Z wiadomych względów są one różne.
Na tych których obecność moja jest okazjonalna , pewnie będę musiał odzyskiwać hasła przez pocztę e-mail. Pewnie jest jakiś sposób na przeniesienie ich do świeżego systemu. Jak znam życie,to dla wtajemniczonych kolegów będzie to trywialne ;)

Pozdrawiam i będę wdzięczny za pomoc.  Pozdrawiam


Edroid

To nie do końca odpowiedź na pytanie ;)
To może tak : czy hasła znajdują się w osobnym pliku (katalogu) i może wystarczy go skopiować i potem podmienić ?
Wiem, że to  trochę " maczugowate" , ale chyba systemy są na tyle bliskie co do  wersji , że można by to przekopiować  " na żywca" ;)

robson75

Ja np. używam przeglądarki Chromium na której to mam konto. I nie ma najmniejszego problemu kiedy to loguje się na nowym systemie do Chromium np. na VirtualBox-e ponieważ mam tam zapisane wszystkie hasła, i te wszystkie hasła są dostępne.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

gom1

Chodzi o hasła/loginy przechowywane w seahorse:
/usr/bin/seahorse
?
W przypadku SparkyLinux (Debian), dane te przechowywane są w plikach login.keyring i user.keystore w katalogu:
$HOME/.local/share/keyrings
Wystarczy je skopiować.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Edroid

Witam, niestety nie zadziało.  Podmieniłem pliki ( z atrybutami i klops).
Dzięki za chęci Pozdrawiam

18.2 już stoi ;)

gom1

Tak na marginesie: do bezpiecznego trzymania haseł polecam LastPass (wygodniejszy) albo KeePass (bezpieczniejszy) :-)
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Zobacz najnowsze wiadomości na forum