Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jak połączyć się z udostępnionym katalogiem

Zaczęty przez lelek, Wrzesień 19, 2017, 01:35:03 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

lelek

Witam, mam na jednym komputerze system Linux Mint 18.2 Sonya, a na drugim system Windows 7, który udostępnia kilka różnych katalogów. W jaki sposób mogę się do niego podłączyć? Jeśli chcę się podłączyć do tych katalogów z innego komputera z Windows'em, wchodzę po prostu w sieć i tam mam listę wszystkich dostępnych komputerów, wchodzę na tamten komputer i normalnie mam dostęp do folderów. Nie posiada on żadnego hasła, wchodzę od razu. Jeżeli na Linux Mint wchodzę w sieć również mam listę komputerów, na niektórych wyskakuje, że "Password required fo nazwa_komputera", inne komputery również nie posiadają haseł. Jednak, gdy klikam w interesujący mnie komputer, mam następujący komunikat. "Zamontowanie położenia nie jest możliwe. Failed to retrieve share list from server: Connection time out". Na komputerze, który chce hasło, po kliknięciu "Connect" nie podając hasła, pokazuje się ponownie okno, abym wpisał hasło. Da się jakoś uzyskać połączenie bez hasła? Pozdrawiam.

christo

Na kompie z windą musisz miec wyłączone poste udostepnianie, na windzie musi być user i password i na niego mapujesz te zasoby we fstab, mint widzi te zasoby do kopiowania i do zapisu chyba że nadasz inne prawa.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum