Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

usb error -110

Zaczęty przez zxcvt, Wrzesień 27, 2017, 09:54:14 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

zxcvt

Witam.
Przy uruchamianiu systemu (Debian stretch) na laptopie mam taki błąd: usb 2-6: device descriptor read/64, error -110. Po wywołaniu lsusb nie ma tam pozycji Bus 002 Device 006. Po włożeniu pendrive do portu usb, pod Bus 002 Device 006 jest pendrive. Pendrive działa. Szukałem rozwiązania w internecie i znalazłem, żeby wyłączyć komputer, odpiąć wszystko od usb, odczekać kilka minut i uruchomić komputer, jednak to nie pomogło. Czy da się to naprawić? Czy mogę zignorować ten błąd skoro pendrive działa? Czy jeśli to zignoruję i nic z tym nie zrobię to może się coś popsuć? Przy uruchamianiu mam też komunikat: dev/sda8: clean i po tym cyfry/cyfry files, cyfry/cyfry blocks. Ale to chyba nie jest błąd? Czy to powinno się zawsze uruchamiać?
Pozdrawiam.

robson75

Cytat: zxcvt w Wrzesień 27, 2017, 09:54:14 PMPrzy uruchamianiu mam też komunikat: dev/sda8: clean i po tym cyfry/cyfry files, cyfry/cyfry blocks. Ale to chyba nie jest błąd? Czy to powinno się zawsze uruchamiać?
Pozdrawiam.
Praktycznie każda dystrybucja Linuksa tak właśnie bootuje. Bez obawy, to jest normalne.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum