Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Bleach Bit-problem

Zaczęty przez Antarktyczny, Wrzesień 04, 2017, 02:00:27 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Antarktyczny

Witam. Oczyszczalem system przy uzyciu Bleach Bit. Program dzialal dobrze,po czym dostal zawiechy. Od tej pory mimo wylaczania i wlaczania lapka system niewiarygodnie muli. W dodatku pokazuje mi 0kb wolnej pamieci,jakby moj 500 gb dysk skurczyl sie do 120 uzywanych. Nie pokazuje tez pojemnosci,gdy wejde w katalog domowy. Jezli to wazne, program zamulil podczas "czyszczenia wolnej przestrzeni dysku" cokolwiek to znaczy. Prosze o pilna pomoc.

Antarktyczny

Cytat: Antarktyczny w Wrzesień 04, 2017, 02:00:27 AM
Witam. Oczyszczalem system przy uzyciu Bleach Bit. Program dzialal dobrze,po czym dostal zawiechy. Od tej pory mimo wylaczania i wlaczania lapka system niewiarygodnie muli. W dodatku pokazuje mi 0kb wolnej pamieci,jakby moj 500 gb dysk skurczyl sie do 120 uzywanych. Nie pokazuje tez pojemnosci,gdy wejde w katalog domowy. Jezli to wazne, program zamulil podczas "czyszczenia wolnej przestrzeni dysku" cokolwiek to znaczy. Prosze o pilna pomoc.


Juz zrobilem, przepraszam za niepotrzebny post. Wystarczylo odpowiednio pogrzebac w systemie. Do zamkniecia.

robson75

Niepotrzebnie zaznaczyłeś opcje "uwolnij przestrzeń dysku" ponieważ ta opcja nic nie ma wspólnego z czyszczeniem systemu.
Powiem Ci jak ja ustawiłem sobie BleachBit. A więc mam wszystko zaznaczone oprócz: haseł, lokalizacji językowych oraz uwolnieniu przestrzeni dysku.
Jeszcze jedna ważna uwaga: jeżeli chcesz się pozbyć pamięci podręcznej apt, to należy uruchomić BleachBit jako root i wtedy zaznacz tylko aby wyczyścił Tobie apt-a, w żadnym wypadku gdy uruchamiasz go jako root nie zaznaczaj nic więcej.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Antarktyczny

Widzisz, problem byl tego rodzaju,ze zaznaczylem wszystko procz System/pamiec, bo to opcja eksperymentalna i wolalem nie ryzykowac, majac swiadomosc wlasnej, niedostatecznej wiedzy. Uruchomilem to jako roota, a jezyki zostawilem( polski,angielski i japonski, ktorego sie ucze). Dlatego wlasnie mialem taka niespodzianke. Ale szczescie sprzyjalo mi,i nic sie nie stalo. Procz strachu,ze bede musial jeszcze raz system stawiac:)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum