Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

sPARKY LINUX NIE URUCHAMIA SIĘ I USZKADZA WINDOWS8

Zaczęty przez wlodarek1, Marzec 15, 2013, 02:36:35 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

wlodarek1

Wczoraj po raz pierwszy zainstalowałem SPARKY linuksa .

Po wykonaniu "apt-get dist-upgrade" i restarcie system już nie wstał.

Staje na tym co widać na dołączonej fotce ;

http://imageshack.us/photo/my-images/833/2013031418h45m03.jpg/" class="bbcode_url">http://imageshack.us/a/img833/1121/2013031418h45m03.th.jpg" alt="2013031418h45m03.th.jpg" class="bbcode_img" />

Na dodatek uszkodzeniu uległo zainstalowane obok windows8 .

Uruchamia się ono w nieprawidłowej rozdzielczości i znkła w nim opcją "uśpij" podczas wyłączania .

Sparkylinuks zainstalowałem w wersji GAMEOVER.

Proszę o pilną pomoc

Albedo 0.64

#1
Witaj. Fotka jest za mała by coś przeczytać więc nie mogę się odnieść do jej treści. Nie mogę zrozumieć dlaczego wykonałeś komendę dist-upgrade?! Wystarczyłoby uruchomić menedżera aktualizacji lub wykonać komendę sudo apt-get update. Nie wiem w jaki sposób GRUB uszkodził Windows ale biorąc pod uwagę ostatnie antylinuksowe zabiegi Ballmera i spółki (secure boot, EFI czy coś tam) wszystko jest możliwe. Jedynie mogę ci doradzić powtórną instalację Linuksa oraz prawidłową aktualizację po instalacji. Możesz najpierw użyć innej dystrybucji w celach testowych żeby potwierdzić/wyeliminować winę Sparka. Napisz o efektach to później pomyślimy co dalej.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

wlodarek1

#2
No wiec przed chwila postawilem sparkiego od nowa .

W tej chwili nie mam jeszcze liter z ogonkami , chyba trzeba jeszcze cos ustawic .

W tej chwili instaluja sie aktualizacje , az sie boje by znow cos sie nie wykrzaczylo  :o

sovtware

#3
Sparky jest łatwy w obsłudze i bardzo szybki jak masz problem z instalacją Tobie również polecam poczytanie instrukcji (instalacja sparky na dysku ) na naszym forum faktycznie fotka bardzo duża i guzik widać by coś zobaczyć i stwierdzić musiałbyś sporo powiększyć obrazek i dopiero tu wstawić druga sprawa odinstaluj sobie Windowsa a zainstaluj sobie na czysto tylko Linuxa po prostu pożegnaj się z Winem :) Linux czasami gryzie się z Windowsem a przy instalacji Linux po Windows mogą pozostać pozostałości po Winie i musisz dwa nawet trzy razy instalować system by nie było problemów np: z dyskiem tak przynajmniej jestem poinformowany

Zobacz najnowsze wiadomości na forum