Dystrybucje Linux > Gentoo

dwm vs Xfce

(1/1)

hubot_:
Mam zamiar doprowadzić Gentoo do stanu użytkowalności i potrzebuję jakiegoś minimalistycznego środowiska graficznego bez żadnych zbędnych dodatków. Mam dylemat pomiędzy Xfce a dwm. Większość operacji będę wykonywał z poziomu terminala. Przy czym należy zastrzec że dwm to menedżer okien. Nie zależy mi na przerabianiu pulpitu. Potrzebuję mieć wygodny dostęp do wielu terminali. Xfce lub dwm jest mi głównie potrzebne do uruchamiania aplikacji okienkowych i wyświetlania grafiki. Co byście wybrali na moim miejscu - dwm czy Xfce?

gom1:
W takim razie - zgodnie z maksymą "oszczędzaj RAM gdziekolwiek jesteś" wybierz najlżejsze środowisko (np. LXDE).

PomPom:
A może tak i3? Wydaje się być czymś w stylu dwm, tylko łatwiejszym w konfiguracji i chyba ogólnie lepszym. Widuję ludzi, którzy robią cuda na nim i wydaje mi się, że to fajne "środowisko" do nauczenia się.

hubot_:
Dzięki za podpowiedź. Menedżer okien i3 zagościł na moim Gentoo. Bardzo mało ramu zużywa przy starcie. Zdecydowanie prostszy do konfiguracji od dwm. LXDE nie pasuje mi pod względem wyglądu i wygody obsługi. Xfce jest spoko środowiskiem, GNOME też jest tym bardziej lubianym przeze mnie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej