Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

dwm vs Xfce

Zaczęty przez hubot_, Sierpień 28, 2017, 01:41:44 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

hubot_

Mam zamiar doprowadzić Gentoo do stanu użytkowalności i potrzebuję jakiegoś minimalistycznego środowiska graficznego bez żadnych zbędnych dodatków. Mam dylemat pomiędzy Xfce a dwm. Większość operacji będę wykonywał z poziomu terminala. Przy czym należy zastrzec że dwm to menedżer okien. Nie zależy mi na przerabianiu pulpitu. Potrzebuję mieć wygodny dostęp do wielu terminali. Xfce lub dwm jest mi głównie potrzebne do uruchamiania aplikacji okienkowych i wyświetlania grafiki. Co byście wybrali na moim miejscu - dwm czy Xfce?
Stacjonarka: Slackware Xfce
Laptop: Debian GNOME | Gentoo i3 (do testów)

gom1

W takim razie - zgodnie z maksymą "oszczędzaj RAM gdziekolwiek jesteś" wybierz najlżejsze środowisko (np. LXDE).
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

PomPom

A może tak i3? Wydaje się być czymś w stylu dwm, tylko łatwiejszym w konfiguracji i chyba ogólnie lepszym. Widuję ludzi, którzy robią cuda na nim i wydaje mi się, że to fajne "środowisko" do nauczenia się.
myk byle jak jako tako

hubot_

Dzięki za podpowiedź. Menedżer okien i3 zagościł na moim Gentoo. Bardzo mało ramu zużywa przy starcie. Zdecydowanie prostszy do konfiguracji od dwm. LXDE nie pasuje mi pod względem wyglądu i wygody obsługi. Xfce jest spoko środowiskiem, GNOME też jest tym bardziej lubianym przeze mnie.
Stacjonarka: Slackware Xfce
Laptop: Debian GNOME | Gentoo i3 (do testów)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum