Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linuks bez instalowania

Zaczęty przez Rom, Październik 19, 2017, 03:05:34 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Rom

Udało mi się zainstalować przy pomocy LinuxLive USB Creator Ubuntu 15.4 i otwieram go przy pomocy VirualBoksa z pendriva. Szkoda tylko, ze to wszystko baaaaardzo wolno chodzi.Jeśli mozesz coś w tym zakresie poradzić, to będę wdzięczny.

pavroo

Jak to otwierasz system z USB za pomocą VirtualBox-a?
Jeśli chcesz testować system w VirtualBox to wybierz obraz iso, a nie nośnik USB, będzie chodził szybciej.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Rom

Ponieważ mój komputer -Lenovo nie widzi w opcji bootowania pendriva, usiłuje otworzyć Ubuntu z pendriva(portable) przez VirtualBoksa. Nie widzę tam jednak żadnych opcji wyboru: Iso - USB.
Może masz jakaś radę.

TataPingu

Rom
- i co, poradziłeś sobie z tym startem linuxa?

O ile sobie dobrze przypominam, chyba przed 3-ma laty instalowałem linuxa na kompie znajomej, na którym był win8.1.

Miałem podobny problem. Za cholery nie mogłem dojść do biosu. System nastawiony był na "secure boot" i "szybki start".
Po dłuższym "grzebaniu" pod windą, okazało się, że opcje biosu (m. in. start z wybranego nośnika/napędu) wybrać można bezpośrednio spod systemu windows.
I to był wielki błąd B. Gatesa ;)
- za pierwszym startem z usb z pc-ta zmieciony został win8.1. !

Oczywiście, u Ciebie nie chodzi o pozbycie się tego badziewia, ale prawdopodobnie wygodnie wystartujesz linuxa z usb

Zobacz najnowsze wiadomości na forum