Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Manjaro XFCE

Zaczęty przez robson75, Sierpień 26, 2017, 02:33:47 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

robson75

A oto mój drugi system, czyli Manjaro XFCE ustawiony na unstable.


Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

hubot_

Zainstalowałem Manjaro Xfce na VirtualBoxie. Szczerze mówiąc, ta domyślna jaskrawa tapeta jest strasznie rażąca w oczy. Ja preferuję ciemny pulpit. W GNOME na Debianie moim ulubionym motywem jest Adwaita Dark oraz ikony wzięte z Numixa. Na ciemnym tle lepiej się pracuje niż na jasnym. Polecam też zmniejszyć przezroczystość w terminalu albo ją wyłączyć, ponieważ domyślne jej ustawienie może przeszkadzać kiedy potrzebujemy coś dla nas ważnego zczytać a terminal jest chyba miejscem najczęściej używanym. Także żeby to wszystko w Manjaro się komponowało, jako że w tym systemie jest wszystko na zielono to w terminalu też sobie ustawiam zieloną czcionkę. W ~/.bashrc można dodać wpis do uruchamiania screenfetcha oraz ustawiający kolorki. Jeszcze polecam dodać z boku np. jakieś conky i gotowe.
Cytat: Robert75
ustawiony na unstable.
Heh, nie jestem pewien czy unstable to dobry pomysł. W wersji stabilnej masz przetestowane pakiety.
Stacjonarka: Slackware Xfce
Laptop: Debian GNOME | Gentoo i3 (do testów)

robson75

#2
Cytat: hubot_ w Czerwiec 24, 1970, 02:21:27 AM
Heh, nie jestem pewien czy unstable to dobry pomysł. W wersji stabilnej masz przetestowane pakiety.
Unstable wcale nie oznacza że to są pakiety niestabilne, po prostu pochodzą z repo Arch-a jako stabilne.
Zobacz sobie tutaj:
https://linuxiarze.pl/forum/index.php/topic,2008.msg9341.html#msg9341
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Muszę się gdzieś popytać, bo mnie ciekawi, czy przypadkiem Manjaro nie ma naniesionych takich zmian, że unstable nie oddaje wcale stabilności Archa, a po prostu ma te same pakiety, tylko przez zmanjarowaniem ich i dostosowaniem do podstawy. Graficzka z linka może być zwykłym uproszczeniem procesu.

Miłego Xfce! Szkoda tylko, że tak powoli się to środowisko rozwija, bo może i jest wolne od cholesterolu, ale też lekko nie domaga na dzisiejsze standardy.
myk byle jak jako tako

robson75

#4
Dziadek Starowinek Powiem Tobie tak, wcześniej na VB miałem zainstalowane MGAME i także włączone unstable, i przez 2 tygodnie (ponieważ tylko tyle miałem go na VB) były codzienne aktualizacje i mi się system nie wysypał.

W sumie Xfce zainstalowałem dla testu z tym unstable, pożyjemy zobaczymy czy system się rozkraczy.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Jakby deweloper nie używał wersji unstable, to by był trochę śmieszny deweloper :D Stable to gotowy produkt, a deweloper musi siedzieć jeszcze w fabryce i mieć do czynienia ze wczesną wersją tego, co będzie produktem :I Fajnie może brzmieć, że się używa tego, co deweloper, ale on zazwyczaj wie trochę więcej.
Poczytam trochę o tym i ewentualnie napiszę o tym w jakimś wątku.

myk byle jak jako tako

robson75

I jeszcze jedna rzecz która mi się nie podoba w Xfce, to manager plików Thunar, jest po prostu ubogi. Tak więc doinstalowałem sobie Caje, która to w porównaniu z Thunar-em prezentuje się o niebo lepiej.

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

robson75

#8
W sumie, to chciałem się pochwalić swoim nowym config-em conky.




Oczywiście XFCE+Compton.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum