Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Czy mieszanie pakietów z Ubuntu może doprowadzić do nieszczęścia?

Zaczęty przez Oczkins92, Sierpień 21, 2017, 11:23:54 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Oczkins92

Hejka ;)Mam problem pomimo ogromnych zasobów oprogramowania w naszym polskim Sparky z którymi miewałem miłe i niemiłe chwile.Czasami muszę używać takich programów (dosłownie pierdoły).Chodzi mi o cpufreq-indicator do dynamicznego skalowania procesora bo nie ma narzędzi  w debianie takiego i gzdoom (akcelerator opengl dla gier doomopodobnych).Myślałem o paczki dla Sparkiego prosić o zrobienie ale nie wiem czy  warto prosić gdyż są to nie tak ważne programy dla użytkowników(może cpu indicator być przydatny bo wydajność zwiększa bez wpisywania w konsoli zarządcy procesora).
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

pavroo

Teoretycznie nie powinno to stanowić problemu.
Jest kilka pakietów ubuntowych w repo sparka i działają poprawnie.
Wrzuciłem te dwa narzędzia do swojej listy do zrobienia.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Oczkins92

Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

pavroo

GZDoom i indicator-cpufreq trafiły do repo sparka.
Dodatkowo dodałem gzdoom do APTus Gamer i wzmiankę na blogu:
https://sparkylinux.org/gzdoom/
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

gom1

Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Oczkins92

No ale jakbyś dodał moda Project brutality(taki brutalnieszy mod od brutal doom) to  może się mulić(ze względu na efekty dodane).
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Zobacz najnowsze wiadomości na forum