Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z instalacja Linux Mint Debian Betsy

Zaczęty przez janusz30, Sierpień 20, 2017, 08:14:41 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

janusz30

Witam. Mam problem z instalacja. Na laptopie mam Ubuntu 16.04 LTS i Linux Mint Sarah 64 bit...chcialem zainstalowac Linux Mint Debian Betsy lecz wyskakuje mi problem, ze musze miec partycje root system plikow ext4.
Zrobilem poprzez program gparted nowo partycje dla Debiana, sformatowalem do plikow ext4 ale podczas instalacji system mowi mi zebym ustawil partycje root, system plikow ext4...nie ma opcji ustawienia root a partycja ma juz system plikow ext4...przy instalacji linux mint sarah nie mialem problemow...a teraz nie wiem jak to naprawic....przepraszam ale nie mam polskich znakow...

robson75

Po prostu musisz dodać / do ext4 prawoklikiem.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

janusz30

tak juz robilem, filmik na youtube tez widzialem ten sam...problem nadal wystepuje. Nagralem linuksa na plyte i sprawdzilem numery kontrolne wszystko sie zgadza. Ale problem ten sam...z gory dzieki

Zobacz najnowsze wiadomości na forum