Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Brak dźwięku po aktułalizacji Firefox'a do wersji 55.

Zaczęty przez wesiora999, Sierpień 19, 2017, 10:09:51 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

wesiora999

Witam!
Problem wygląda następująco. Wczoraj zaktualizowałem Firefox'a do wersji 55. Niestety jak chce obejrzeć film na Youtube pojawia się komunikat o niezainstalowanym Pulse Audio. Poprzednia wersja Firefox'a nie posiadała takiego problemu. Pulse audio usunąłem dawno temu, ponieważ po upgradzie Xubuntu 16.10 do 17.04 przestał działać dźwięk. Rozwiązaniem okazało się usunięcie Pulse Audio i potem wszystko wróciło do normy. Ówczesny Firefox 54 czy 53 nie rzucał się o brak zainstalowanego Pulse Audio. Zatem o to moje pytanie. Czy można jakoś obejść ten problem. Boje się, że gdy ponownie zainstaluje Pulse Audio znowu nie będę miał dźwięku. Z góry dziękuje za pomoc :)

Maromann

Trzeba zainstalować pulsaudio. sama alsa jużnie wystarcza.

Miałem podobny problem (semplice-linux, devuan) i chyba jest stosowna informacja w pomocy do firefoxa. po doinstalowaniu działa (sprawdziłem na sobie. w devuanie odinstalowałem pulseaudio, potem musiałem doinstalować). analogicznie jest dla palemoona.

ale ciekawe, że np. opera nie wymaga pulseaudio.

pozdrawiam,

wesiora999

Niestety po tym jak ponownie zainstalowałem pulse audio kompletnie przestał działać dźwięk. Coś czuje, że będę musiał się obejść z YT na firefoksie no ale przecież świat na firefoksie się nie kończy :)

robson75

Proponuje instalacje Chromium (właśnie wyszła wersja 60).
A tak na marginesie, ja używam Chromium odkąd zacząłem korzystać z Linuksa, (od 6 lat) i nigdy, ale to nigdy nie miałem z tą przeglądarką najmniejszych problemow. Polecam.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

robson75

Jeszcze jedna istotna sprawa jeżeli chodzi o Chromium. Podczas pierwszego uruchomienia Chromium wyskoczy Tobie info żeby podać hasło, proponuje Tobie nie wpisywać żadnego hasła tylko kliknąć kontynuuj. Ponieważ jak wpiszesz hasło to za każdym razem kiedy będziesz uruchamiał Chromium będziesz zmuszony wpisywać to hasło.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

gom1

Cytat: Robert75 w Sierpień 21, 2017, 02:41:06 PM
jak wpiszesz hasło to za każdym razem kiedy będziesz uruchamiał Chromium będziesz zmuszony wpisywać to hasło.
Wtedy wystarczy uruchomić (jak nie ma, to doinstalować):
seahorse
i zmienić hasło "Bazy kluczy" na puste.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Zobacz najnowsze wiadomości na forum