Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

APTus Extra i instalacja Google Chrome

Zaczęty przez gom1, Sierpień 14, 2017, 04:21:50 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

gom1

Cześć,

Za pomocą APTus Extra można dodać Google Chrome. Niestety.. nie na moim komputerze. Jestem pewien, że chodzi o architekturę procesora/systemu (32 bity). Pavroo, mógłbyś to sprawdzić?

Dzięki
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

MSki

A nie lepiej i zamiast Google Chrome zainstalować Chromium ?
Jest i pakiet językowy, a rozszerzenia przeglądarki identyczne.
Przecież Google lubi o każdym z nas wszystko wiedzieć, oczywiście dla naszego dobra  ;-)

gom1

#2
Używam Chromium. Brakuje mi jednej rzeczy: wsparcia dla Chromecasta :-)

Edit: chociaż z tego co teraz wyczytałem jest możliwość aktywacji tej usługi przez zmianę jednej z flag. Będę musiał sprawdzić.

Edit 2: Niestety, włączenie tej flagi uaktywnia co prawda opcję "castowania" np. na YT (pojawia się ikonka), ale jednocześnie wywala w kosmos całą przeglądarkę.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

pavroo

Zdaje się, że nie można już pobrac wersji 32 bitowej.
Dajcie znać, jeśli ktoś zna lokalizację, z której można pobrać 32 bitowego deba.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

gom1

To może komunikat o braku wersji zamiast o błędzie APTusa? Mniej doświadczony user może poczuć się zagubiony :-)
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

pavroo

Problem naprawiony.

Nie obyło się bez zmian - instalacja wszystkich przeglądarek www została z APTus Extra usunięta i przeniesiona do nowej aplikacji Web Browser Installer:
https://linuxiarze.pl/web-browser-installer/
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

gom1

Podobną funkcjonalność już od 20 lat oferuje Internet Explorer ;D
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Zobacz najnowsze wiadomości na forum