Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Formatowanie dysku USB

Zaczęty przez MSki, Sierpień 14, 2017, 07:29:26 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

MSki

Na HDD mam zainstalowanego Sparky Linux 5 ze środowiskiem Xfce.
Wśród różnych użytecznych programów jest również i "tytułowy" - Formatowanie dysku USB, jednak program ten (u mnie) nie formatuje w ogóle pendriva.
Czy powinienem jeszcze coś doinstalować ?

gom1

Poprawiłem skrypt /usr/bin/sparky-usb-formatter uzupełniając polecenie mkfs.fat o przełącznik -I (linia 65):
mkfs.fat -F 32 -I -n USBDISK -v /dev/$1
i formatowanie powiodło się.

Ale.. wszystko w rękach pavroo :-)
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Oczkins92

Jak nie będzie działać to zawsze możesz wypróbować mintstick jest dostępny w repo
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

MSki

W uzupełnianie skryptów o właściwe wpisy jestem cienki jak rabarbar, więc sobie daruję. Ale zainstalowany mintstick z repo rozwiązał problem elegancko, zwłaszcza że w opcjach jest zarówno formatowanie na fat32, NTFS i EXT4  :-)
Dziękuję za porady.

pavroo

Dzięki gom1
Muszę przenieść repo gitowe na np. github aby dodawanie łat było proste i dostępne dla każdego.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

MSki

Nie wiem, bo nie znam się, ale czy chodzi o to że aktualizacja systemu powinna wówczas przynieść oczekiwany efekt w postaci działającego programu ?
Tak pomyślałem tylko, zwłaszcza że mam odznaczone (w synaptic'u) repozytoria zarówno testing Debiana jak i te od SparkyLinux ....a nic w tym zakresie nie kombinowałem i nie zmieniałem.

pavroo

Każda aktualizacja pakietów przynosi poprawki i nowe funkcje.
Ta aplikacja będzie zaktualizowana w tym tygodniu, więc powinna ponownie działać.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

MSki


pavroo

Poprawiony 'sparky-usb-formatter' 0.1.10 jest dostępny w repo.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum