Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Gothic I

Zaczęty przez Antarktyczny, Sierpień 12, 2017, 12:29:04 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Oczkins92

Gothici te starsze nie są wymagające to możesz wybrópować na virtualboxie.Albo jak będzie niewystarczająca wydajność to podobno na VMware player gdzie oglądałem parę filmików na yt i ludzią normalnie grają w starsze tytuły na maszynie wirtualnej.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Antarktyczny

Myslalem kiedys zobaczyc gre z dawnych czasow-Kozacy. Jedynka, bo trojka mnie nie ciekawi. Powinna tez pojsc,  to mialo niezwykle male wymagania.

Oczkins92

No to tak.Kozacy będą działać myśle na virtualboxie bez problemu ponieważ testowałem American Conquest (gra twórców kozaków) i działała pieknie. A co do 3 kozaków to jak ciebie zainteresuje to już jest port na linuxa wydany.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Antarktyczny

Slyszalem wlasnie,ze American dziala plynnie i bardzo ladnie,totez nie nastawiam sie na trudnosci w zwiazku z jedynka Kozakow.

Antarktyczny

Jednak sa trudnosci. Po instalacji gry odpalam ja,slysze muzyke z gry i mam czarny ekran. Nie ma nic. Probowalem roznych porad z neta, ale zadna nie dziala. Wiesz moze,jak to ogarnac? Miales taki problem z American Conquest?

Oczkins92

A zainstalowałeś wszystkie dodatki typu virtualbox guest additions?Uruchomiłęś 3D akceleracje w trybie awaryjnym?Jeśli nie to zrób.Nie miałem problemów z American Conquest.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Antarktyczny

Wątek dawno umarł, ale reinkarnuję go. Ktoś z tu obecnych jest fanem tej kultowej gry? Znajdzie się ktoś lubiący do tej pory klimacik, jaki oferowała ta leciwa już gra?

PomPom

Przeszedłem, fanem nie jestem, ale rozumiem dlaczego ta gra się podoba. Klimacik taki duszny jest bardzo fajny, ale Vagrant Story robiło to lepiej 200 lat wcześniej, na PS1 :I
myk byle jak jako tako

Antarktyczny

Ja jestem wielkim fanem. Fanatykiem wręcz. Jedyna gra, jaką lubię. No, może jeszcze do Kozaków 1 mam sentyment, za te piękne godziny przed kompem... Dlaczego duszny klimat ?? Ja odbierałem to jako taki swoisty kolaż depresyjnego, sennego i zagadkowego klimaciku... Niczym dobra książka.
"Zbudź się" :)

PomPom

Wyobraź sobie zapach pomieszczenia, które bardzo długo nie było otwierane. Jest taki specyficzny i kojarzy mi się z takimi grami.
myk byle jak jako tako

Antarktyczny

Ciekawa metafora. Ja jestem wielkim fanem tej gry za to, że gracz czuł klimat. Że potrafił wczuć się w genialną rozgrywkę, w realizm obozowości i grożącego niebezpieczeństwa. Tak, w związku z tematem:  jaki obóz ?

PomPom

Stary, bo nie dość, że najlepiej mi pasował rozgrywką, to nowy mnie irytował (powodów nie pamiętam), a na bagnie łyse ćpuny.
myk byle jak jako tako

Antarktyczny

Nowym NIGDY nie grałem, choć Gothica zmordowałem już x razy. Stary jest niezwykle popularny i lubiany, ale dla mnie niestety....najbardziej wpadł w oko mój pierwszy obóz, na bagnach. Za klimat, fenomenalną muzykę, idealne oddanie obrazu sekty, mechanizmów działania, i poczucie tej swoistej "sekciarskiej" wspólnoty. Miał w sobie to coś po prostu.

TataPingu

Gdzieś tam komuś instalowałem Ghotica (pod wine). I to nawet dwie różne wersje (jakie, tego już nie pamiętam). Osobiście raczej nie jestem zwolennikiem gier (szkoda mi na nie czasu), ale problemów nie stwierdziłem żadnych.

Ale co do gier pod linuksem, tutaj możesz łatwo sprawdzić którą grę (jaki program) uruchomisz pod linuksem:

https://appdb.winehq.org/

Jeśli ulubionej gry (programu) nie da uruchomić się pod wine, zawsze można użyć virtualboxa...

Antarktyczny

Gothic pod Winem lata bez problemu, jeśli:
-wgrasz natywne biblioteki muzyczne
-wyłączysz muzykę w Gothic ini.
-wklepiesz fixa do rozszerzenia ekranu (przynajmniej na laptopie trzeba).
-zainstalujesz Wine z pakietem Gecko i jakimś jeszcze, na s.... na nie pamiętam.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum