Administracja > Propozycje

Instalacja Ubuntu 17.04 z pendriva

<< < (2/2)

darekradzan:

--- Kod: ---https://www.thomas-krenn.com/pl/wiki/Instalacja_systemu_operacyjnego_na_platformach_z_UEFI
--- Koniec kodu ---
A to Ci nie pomorze ?

lesio:
Co oznacza "Przed chwilą próbowałem zainstalować Ubuntu poprzez UEFI. Żadnego efektu."?
Czy nie widzi pendrive'a, czy się wiesza, czy się instaluje bez efektu?
Ubuntu od dłuższego już czasu daje się zainstalować na komputerach UEFI. Ostatnio instalowałem zarówno wersję 16.04, jak i 16.10 i 17.04 na kilku laptopach z włączonym UEFI. W przypadku bootowania z pendrive'a wciskam klawisz wyboru urządzenia do bootowania (zwykle F12) i w wyświetlanych urządzeniach z trybem UEFI (nie Legacy)  wybieram pendrive USB. W przypadku problemów można wypalić płytkę i spróbować bootować z płytki.

Remvirus:

--- Cytat: lesio w Sierpień 10, 2017, 01:24:48 pm ---Co oznacza "Przed chwilą próbowałem zainstalować Ubuntu poprzez UEFI. Żadnego efektu."?  (...)
W przypadku bootowania z pendrive'a wciskam klawisz wyboru urządzenia do bootowania (zwykle F12) ...

--- Koniec cytatu ---

Po prostu ustawiłem wszystko tak, jak było na początku: na UEFI i inne fabryczne ustawienia. Uruchamiał się Windows.
Jeśli chodzi o klawisze funkcyjne... nie działają u mnie tak, jak w innych laptopach. Nie znam się na tym. Znajomy informatyk też nie mógł sobie z tym poradzić.
Każdorazowo, żeby uruchomić Ubuntu, musiałem wchodzić do BIOS-u (spinaczem trzeba wcisnąć włącznik BIOS, bo żadne F1 - F12 nie działają !!!)

Odpuszczam temat. Uzupełnię wiedzę i zajmę się tym. Na razie jestem za "cieńki".

Dziękuję za wszystko i POZDRAWIAM <3

Remvirus:

--- Cytat: darekradzan w Sierpień 09, 2017, 11:23:57 am ---
--- Kod: ---https://www.thomas-krenn.com/pl/wiki/Instalacja_systemu_operacyjnego_na_platformach_z_UEFI
--- Koniec kodu ---
A to Ci nie pomorze ?

--- Koniec cytatu ---

Dziękuję! Zapoznam się. Dam znać, co udało mi się zdziałać.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej