Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Arch/Manjaro problem z rozdzielczością.[Solved]

Zaczęty przez Oczkins92, Sierpień 04, 2017, 11:09:38 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Oczkins92

Witam.Mam dość nietypowy problem.Chciałem sobie zainstalować na komputerze Antergos który bezbroblemowo się zaintalował.Ba nawet sterowniki sie zainstalowały od NVIDIA.Po poleceniu nvidia-xconfig i zmodyfikowanoiu pliku nvidia.conf czy jakoś tak nie moge ustawić rozdzielczości 1440x900.Pokazuje mi tylko proporcje 4:3 czyli 1440:1050 a ja nie chce takich rozdzielczości.Szukałem  po google i próbowałem przez xandr ale wywala błedy.Czy jest jakaś osoba kto ma podobny system i może ustawić sobie normalną rodzielczość.W Manjaro ten sam problem miałęm.Problem dotyczy tych dystrybucji a nie Ubuntu/Debian po tych samych czynnościach wykonanych co wyżej miałem od razu rodzielczość 1440x900.A chce Antergosa bo zaspokaja moge potrzeby jezeli chodzi o  ilość oprogramowania(oczywiście dzieki AUR).
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

robson75

Ja osobiście zrezygnowałem ze sterów Nividii na rzecz Nouveau. powód: stery Nividii nie startowały wraz z systemem, musiałem wtedy uruchamiać Nvidia-settings dopiero kolory się pojawiały. To po co mi takie coś.
A do tego stery Nvidii pożerały mi 300 Mb pamięci RAM.
Ja na Twoim miejscu bym zrezygnował z Nvidii ponieważ widocznie żle pracują z systemami Arch-pochodnymi.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Oczkins92

No ale ja chce w Shadow Warrior 2013 pograć.Bo na lapku się tnie jak choroba
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Oczkins92

Jak nie znajdę rozwiązania to wybór padnie Ubuntu Mate 16.04.3 64bit i przestaje już szukać wiecznie dystrybucji jakiejkolwiek
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

PomPom

Tak to już jest, że archowe distra są fajne, ale do ogólnego użytku i tak najlepiej wypada Ubuntu. Wszelki FUD pada głównie na Canonical, a nie samą podstawę ubuntową, więc jak najbardziej popieram używanie Ubuntu w jakiejś odmianie.
myk byle jak jako tako

darekradzan

a co Ci pokazuje po wydaniu komendy w terminalu ?
xrandr -s 1440x900

Oczkins92

W sumie temat już nie ważny bo zainstalowałem Sparky Mate na kompie i po nvidia-xconfig a potem zmodyfikowaniu pliku konfiguracyjnego mam rozdziałkę bez zbędnego pieprzenia się z xandrem.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

darekradzan

#7
dla scislosci
Cytatbez zbędnego pieprzenia się z xandrem.
to nie xandr , tylko xrandr

Oczkins92

#8
Dobra udało mi się poradzić z tą rodzielczością. Bo zamiast używać gtf używałem cvt do parametrów monitora.
Tutaj znalazłem jak się ustawia może się komuś przydać dla Archowych użytkowników:
http://www.arunviswanathan.com/node/53
Później użyłem nvidia-setting do zapisania rozdziałki i voila działa! ::)
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Zobacz najnowsze wiadomości na forum