Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Instalacja Archa - dobrze przemyślana czy kpiąca z użytkownika?

Zaczęty przez PomPom, Lipiec 31, 2017, 01:16:44 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

PomPom

Jak wiemy, instalacja Archa to czynność wymagająca czasu i wnikliwej analizy tekstu zawartego na wiki. Niektórzy uważają to za dobry instalator, bo od początku uczy czegoś, a inni uznają to za przesadę i kpinę, bo zainteresowany użytkownik zawsze może poczytać o tym w innym momencie, niż instalacji ważnego dla niego systemu. A jak wy sądzicie?

Ja przyznam, że jestem podatny na humorki i uważam raz tak, raz inaczej. Z jednej strony Arch od początku daje poznać, że będzie wymagał innego podejścia. Z innej, to tylko takie pokazywanie, które uprzykrza życie użytkownikom. Arch powinien zacząć traktować siebie poważnie i być czymś więcej, niż zabawką dla dużych chłopców, bo traci tym użytkowników, którzy wolą uciec na coś, co nie będzie rzucało im kłód pod nogi. W oczach świata Arch wypada po prostu śmiesznie.
Ostatecznie dochodzę do wniosku, że jak już ktoś chce koniecznie się "nauczyć", to niech raz sobie zainstaluje Archa tradycyjnie. Jeżeli nie, to nie widzę przeciwwskazań przed użyciem instalatorów jak Arch-Anywhere. Do niedawna (minuty temu) zachęcałem do próby instalowania tradycyjnie, ale teraz mam wrażenie, że instalatory nie są takie złe i oszczędzają tej chwili, która później przypomina nam się jako stracona.

https://wiki.gentoo.org/wiki/Project:Installer
Taka ciekawostka :)
myk byle jak jako tako

darekradzan

@ Dziadek Starowinek
Instalacja czystego archa to raptem znajomosc kilku komend,
tak ze nie przesadzjmy

PomPom

No tak, ale to nie znaczy, że można ot tak olać instalator. Jak społeczność Archa tak bardzo kocha wpychać te distro wszędzie, to czemu by nie zrobić je lekko atrakcyjniejsze? Chyba że deweloperzy wcale nie są tak optymistyczni ze wpychaniem swojego dzieła - nie zdziwiłbym się. Bądźmy czasami bardziej krytyczni, szczególnie w stosunku do złotego dziecka Linuxów. Sam używam Archa (uznajmy, że chwalę trochę), ale lubię być czasami krytyczny do Linuxa w ogóle. Liżąc tyłek dystrybucjom, nie doczekamy się od deweloperów konkretów.
OSLO, instalacja to 1/3 całego stawiania systemu. Nie wiem czemu tak często się to olewa.
myk byle jak jako tako

darekradzan

wiesz , moze jest tak jak pisza tutaj
Cytathttp://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Arch_Linux
A tak na powaznie,  to wina , oczywiscie moim skromnym zdaniem , lezy po stronie spolecznosci (czytaj deweloperow)archa , ktora jest troszke dziwna
pozdrawiam

Zobacz najnowsze wiadomości na forum