Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux Mint 18 "muli"

Zaczęty przez borsuk71, Lipiec 24, 2017, 10:48:19 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

borsuk71

Witam
Jestem 100% linuxowym lamusem. Zainstalowałem na dysku Linux Mint 18 i mam problemy z internetem:
1) Linux strasznie długo otwiera strony internetowe (Windows w tej chwili bije go na głowę)
2) Uruchomienie filmu na YT trwa wieczność (od 2 minut w górę)
Zdaje sobie sprawę, że to raczej "błąd" związany ze sterownikami karty sieciowej, którą używam do połączenia (WiFi) z internetem (komp stacjonarny)
karta sieciowa: 8level WUSB-150nA
Linux Mint 18.2 64 bit
intel i7, dysk 160GB, 8GB RAM
Sterownik karty zainstalował mi się wraz z Mintem.
Jak dobrać odpowiedni sterownik? Jak go znaleźć?
Pozdrawiam

robson75

#1
Obawiam się że tu nie pomogą żadne stery. Po prostu wolne ładowanie stron to przypadłość LinuxMint.
Proponował bym Tobie instalacje Peppermint, również bazująca na Ubuntu.
http://distrowatch.com/table.php?distribution=peppermint
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

borsuk71

I też bym tak pomyślał ale... Chwilę wcześniej miałem zainstalowanego Linuxa Ubuntu i internet był równie przerażająco wolny.

robson75

Spróbuj zainstalować Peppermint.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

gom1

#4
Cytat: Robert75 w Lipiec 24, 2017, 11:01:55 PM
wolne ładowanie stron to przypadłość LinuxMint.
Mam Mint/Cinnamon i strony otwierają się błyskawicznie (Chrome 59). A sprzęt nie należy ani do wypasionych ani do nowoczesnych:



A problem z ładowaniem stron może być np. po stronie wadliwego rozszerzenia przeglądarki.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

robson75

Problem może leżeć z braku aktualizacji systemu. Tzn. borsuk71 nie zaktualizował systemu i te problemy typu wolne ładowanie stron mogą także wynikać właśnie z tego.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

robson75

Ja dzisiaj również zainstalowałem LinuxMint Cinnamon na HDD, i nie zauważyłem problemów z wolnym ładowaniem się stron w Chromium. Po prostu strony się otwierają błyskawicznie.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

gom1

@borsuk71 pokaż wyniki poleceń:
ifconfig
oraz
cat /etc/resolv.conf
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Zobacz najnowsze wiadomości na forum