Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

SparkyLinux 2.0 „Eris” e17/LXDE czrny ekran Acer S3

Zaczęty przez bbobii, Luty 26, 2013, 12:17:45 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

bbobii

Acer s3 391

Wszystko startuje do momentu kiedy urchamiam live i mam czrny ekran.

Jeżeli podłącze monitor zewnetrznym wyjśiciem HDMI to tam mam obraz jednak ni jak nie mogę przełączyć na monitor w laptopie, nie działa przełączanie.


pavroo

Po ukazaniu się menu startowego wciśnij TAB i dopisz po spacji:

Code:

acpi_osi=Linux


Wciśnij Enter i gdy ekran zrobi się czarny rozjaśnij go klawiszami odpowiedzialnymi za jasność.

U mnie jest to "Fn" + "<-".

Daj znać czy pomogło.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

bbobii

Nie zdziałało. Jakieś inne pomysły. 8-)

pavroo

Więc dodaj na starcie:

Code:

acpi_osi=Linux acpi_backlight=vendor


i spróbuj rozjaśnić klawiszami.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

bbobii

nie zadziałało jednak zainstalowałem podłaczjąc inny monitor. Uruchomiło się mogłem wyłączyć monitor i pozostawić włączony ekran na laptopie. Teraz mam inny problem jak ustanowić automatyczne logowanie do systemu bo jak narazie niewyświetla mi się obraz na logowaniu.

dzięki

sovtware

nie wyświetla się Tobie obraz ? logowania czy chcesz ustawić aby automatycznie się logował beż wpisywania hasła ?

nie rozumiem :(

Jak to drugie zobacz sobie w ustawieniach Użytkownicy i gruby





http://img195.imageshack.us/img195/2603/zrzutekranubi.png" alt="zrzutekranubi.png" class="bbcode_img" />



innego pomysłu nie mam

bbobii

Już wszystko sprawdziłem nic to nie daje. Bez podłaczonego monitora nie ma obrazu, nawet jak podłącze monitor już po uruchomieniu to niema obrazu ani na laptopie ani na monitorze.

Ponieważ w domu dysponuje tylko TV z HDMI zauważyłem że dopiero po zmianie rozdzielczości pojawia mi się obraz na Acer. Myslę że problemem są sterowniki od karty graficznej HD4000 z procesora i5.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum