Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ruch myszy wybudza laptopa z uśpienia (solved)

Zaczęty przez jaworek, Lipiec 20, 2017, 11:04:32 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

jaworek

Cześć. Mam sparky z gnome. Standardowo po zamknięciu pokrywy laptopa przechodzi on w uśpienie. Niestety wystarczy lekkie poruszenie myszy (bezprzewodowej), aby system się budził, pomimo zamkniętej pokrywy. Czy jest jakiś sposób aby to zmienić, tak aby system wychodził z uśpienia wyłącznie po otwarciu pokrywy laptopa, lub wyłącznie po wciśnięciu przycisku zasilania?
Co dziwne, ten sam system mam na drugim laptopie i tam nie ma takich problemów.

Oczkins92

Spróbuj pokombinować w ustawieniach zasilania.Ja nie używam gnoma bo jest dla mnie za ciężki i zbyt ograniczony.I nie wiem czy mogą być też przyczyną pakiety laptop-tools
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

jaworek

W ustawieniach systemu, włącznie z ustawieniami z pakietu "GNOME Tweak Tool " nie ma żadnych odpowiedzialnych za to opcji.


jaworek

Dzięki, na razie sposób z drugiego linku działa. Swoją drogą to dziwne, że takie sprawy da się rozwiązać tylko grzebiąc w plikach systemowych.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum