Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Laptop przycisk power

Zaczęty przez julie84, Lipiec 18, 2017, 11:18:21 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

julie84

Czy,gdzie, jak można ustawić w laptopie ,że po wciśnieciu przycisków power przechodzi on w tryb uśpienia nie hibernacji ?

julie84

I czy po wyjściu ze stanu uśpienia po wyłączeniu opcji lock sreen w desktop screensaver nie bedzie prosiło o hasło zgadza się ?

pavroo

CytatCzy,gdzie, jak można ustawić w laptopie ,że po wciśnieciu przycisków power przechodzi on w tryb uśpienia nie hibernacji ?
Trzeba by było przekonfigurować standardową funkcję przycisku power...
Dużo prostszym rozwiązanie jest użycie Wyloguj-> Hibernacja
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

julie84

Na live usb zainstalowałam xfce4-power-manager i działa ustawienie, które preferuje czyli naciśnięcie przycisku power powoduje przejście w stan uśpienia. Jak odznacze opcje w zakładce System o Zablokowanie ekranu po przejściu w stan wstrzymania i wskazuwce ===> "xscreensaver -nosplash & ----co spowoduje brak jego aktywacji podczas urchamiania Openbox." ekran nie powinien sie blokować automatycznie zgadza sie ?

co mam wprowadzić w ~HOME/.config/openbox/autostart.sh aby XFCE4-Power Manager startował razem z systemem ?

Ps.Sprawdziłam gvsd-smb-browse jest na prawach root w trybie live.

pavroo

Po zakomentowaniu "xscreensaver -nosplash &" screensaver nie będzie uruchamiany, a więc i nie będzie blokował ekranu.

Cytatco mam wprowadzić w ~HOME/.config/openbox/autostart.sh aby XFCE4-Power Manager startował razem z systemem ?
Jeśli Xfce power manager ma uruchamiać się wraz z pulpitem Openbox, to należy dodąc do autostart.sh linię:
/usr/bin/xfce4-power-manager &
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

julie84

/usr/bin/xfce4-power-manager & na pewno to a nie --->xfce4-power-manager & <--- ?

pavroo

To jest dokładnie to samo.
Pierwsza wersja z podaniem pełnej ścieżki, druga bez.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum