Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Sparky - czyżby błąd w dystrybucji 64bit ?

Zaczęty przez Killos, Luty 10, 2013, 10:55:05 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Killos

sparkylinux-2.1-eris-x86_64-ultra.iso

w wersji x64 live

Płyta MSI G41M-P28

Procesor E6750 2x2.66GHz /4 GB ram 1333MHz

Intel Eaglelake G41

Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller

Nie rozpoznaje audio, nie mogę zainstalować audio.

W efekcie brak audio.

Poza tym brak innych istotnych uwag.

Jakby sie czepiać, to bardzo długie uruchamianie systemu w trybie live (z pena).

Dopisane:

W ramach eksperymentu nagrałem obraz: sparkylinux-2.1-eris-i386-ultra.iso też na pena i uruchomiłem w identycznych warunkach na podanej powyżej konfiguracji PC.

O dziwo, wersja 32 bitowa działa wręcz doskonale, jest audio (bez żadnego kombinowania, system sam dobrał sterowniki), system działa szybko, bez żadnych problemów które wystąpiły w wersji 64 bit.

Powtórnie pobrałem obraz 64 bit, nagrałem na pena ponownie (przy pomocy unetbootin-windows-583) i niestety w wersji 64 bit występują błędy opisane w pierwszej części postu.



Bez tych błędów w wersji 64 bit system będzie bardzo fajny. Z zainteresowaniem i niecierpliwością będę czekał na usunięcie błedów.

pavroo

#1
Witaj

Uruchom z menu GNOME-Alsamixer i odznacz "zamutowane" opcje.

http://linuxiarze.pl/obrazy/inne/mixer.png" alt="mixer.png" class="bbcode_img" />

Opisałem to również na stronie FAQ:

http://sparkylinux.org/sound-ultra/" class="bbcode_url">http://sparkylinux.org/sound-ultra/

Pozdrawiam
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Killos

#2
Innej oczekiwałem odpowiedźi, ale może jest to moja wina, nie napisałem jednoznacznie, że ustawienia mixera mam OK, była to pierwsza rzecz którą sprawdziłem w systemie po uruchomieniu, kiedy spotkałem się z tym problemem. I audio wciąż nie mam.

Więc nie tu jest problem i wciąż nie wiem, jaka to jest przyczyna, że system w 32 bit działa OK, a 64 bit takie stwarza problemy, zarówno audio jak z szybkością działania systemu, szkoda byłoby mi to odpuścić, chcę uruchomić wersje 64 bit, tym bardziej że wersja 32 bit działa wręcz rewelacyjnie. Szczególnie szybkość działania 32 bit robi wrażenie na tle innych dystrybucji Linuxa. Teoretycznie dla 64 bit winno byc tylko szybciej, a jest odwrotnie.

- dopisane:

W ramach kolejnego testu sprawdziłem starszą wersje 64 bit: sparkylinux-2.0-eris-x86_64.iso i w tej wersji nie ma kłopotu ani z audio ani z szybkością pracy z pena, tylko środowisko akurat mi nie pasuje.

Czyli wychodzi, że jednak błąd w tej wersji sparkylinux-2.1-eris-x86_64-ultra.iso  :(

sovtware

#3


Quote:

Cytuj z Killos w February 10, 2013, 10:55

sparkylinux-2.1-eris-x86_64-ultra.iso

w wersji x64 live

Płyta MSI G41M-P28

Procesor E6750 2x2.66GHz /4 GB ram 1333MHz

Intel Eaglelake G41

Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller

Nie rozpoznaje audio, nie mogę zainstalować audio.

W efekcie brak audio.

Poza tym brak innych istotnych uwag.

Jakby sie czepiać, to bardzo długie uruchamianie systemu w trybie live (z pena).

Dopisane:

W ramach eksperymentu nagrałem obraz: sparkylinux-2.1-eris-i386-ultra.iso też na pena i uruchomiłem w identycznych warunkach na podanej powyżej konfiguracji PC.

O dziwo, wersja 32 bitowa działa wręcz doskonale, jest audio (bez żadnego kombinowania, system sam dobrał sterowniki), system działa szybko, bez żadnych problemów które wystąpiły w wersji 64 bit.

Powtórnie pobrałem obraz 64 bit, nagrałem na pena ponownie (przy pomocy unetbootin-windows-583) i niestety w wersji 64 bit występują błędy opisane w pierwszej części postu.



Bez tych błędów w wersji 64 bit system będzie bardzo fajny. Z zainteresowaniem i niecierpliwością będę czekał na usunięcie błedów.




sprawdź sobie wersję 32 bitowy Ja owszem nie mam 2.1 a mam Sparky 2.0 i na 64 bitach miałem problem ale tylko z Wine na 32 mi wszystko działa jak powinno jeżeli chodzi o dźwięk nie używam  GNOME-Alsamixer tylko odinstalowuję ponieważ po uruchomieniu programu nie mam żadnych ustawień tylko puste białe pole instaluje Xfce4-mixer działa beż zarzutów lub zainstaluj sobie Pulpit graficzny Mate ze wszystkimi programami a resztę pulpitów wykasuj zainstaluje Tobie inne stery i programy dźwiękowe lecz nigdy nie miałem u siebie żadnych problemów z Audio w żadnej dystrybucji Linux jakie używałem do tej pory

sovtware

#4


Quote:

Cytuj z Killos w February 11, 2013, 18:21

Innej oczekiwałem odpowiedźi, ale może jest to moja wina, nie napisałem jednoznacznie, że ustawienia mixera mam OK, była to pierwsza rzecz którą sprawdziłem w systemie po uruchomieniu, kiedy spotkałem się z tym problemem. I audio wciąż nie mam.

Więc nie tu jest problem i wciąż nie wiem, jaka to jest przyczyna, że system w 32 bit działa OK, a 64 bit takie stwarza problemy, zarówno audio jak z szybkością działania systemu, szkoda byłoby mi to odpuścić, chcę uruchomić wersje 64 bit, tym bardziej że wersja 32 bit działa wręcz rewelacyjnie. Szczególnie szybkość działania 32 bit robi wrażenie na tle innych dystrybucji Linuxa. Teoretycznie dla 64 bit winno byc tylko szybciej, a jest odwrotnie.

- dopisane:

W ramach kolejnego testu sprawdziłem starszą wersje 64 bit: sparkylinux-2.0-eris-x86_64.iso i w tej wersji nie ma kłopotu ani z audio ani z szybkością pracy z pena, tylko środowisko akurat mi nie pasuje.

Czyli wychodzi, że jednak błąd w tej wersji sparkylinux-2.1-eris-x86_64-ultra.iso  :(




U mnie także każda dystrybucja Linux 32 bity nie stwarza problemów mimo że mam komputer który łatwo powinien chodzić na systemach 64 bitowych nie wiem od czego to jest zależne więc to według mnie nie jest błędem ponieważ wszystko jest sprawdzone i przetestowane zanim zostanie wpuszczone to użytku dla Nas lecz jak piszesz że na 32 bitach Tobie chodzi beż problemów to działaj na 32 bitach

sovtware

#5
Mi akurat na Sparky w 64 bitach co mam problem i mogę opisać go to jak już wyżej pisałem z Wine po instalacji systemu jak i po aktualizacji mimo że wine jest zainstalowany nie mam takiego menu jak tu niżej na zdjęciu :



http://img18.imageshack.us/img18/9985/zrzutekranuhg.png" alt="zrzutekranuhg.png" class="bbcode_img" />



i nie mogę żadnego pliku exe zainstalować ponieważ nie mam tego Menu :



http://img203.imageshack.us/img203/3473/zrzutekranugm.png" alt="zrzutekranugm.png" class="bbcode_img" />



ale mi to nie przeszkadza po mam 32 bitowy system i tu mi działa i jest łatwiej o niektóre programy jak na system 64 bitowy

Killos

#6
Witam ponownie.



Dzieki za szybki odzew, na mój post z problemem  :) .

Właśnie dlatego temat mojego postu jest: Sparky - czyżby błąd w dystrybucji 64bit ? A napisałem go dlatego, bo standard PC na dzisiaj to 64 bit, wiem, że 32 bit pracuje dobrze. Zwróciłem uwagę, że starsza wersja 64 bit też pracuje OK, być może jak tych błędów nie usunie się z wersji, którą opisałem, to przynajmniej Autor Sparky Linuxa zwróci na opisane problemy szczególną uwagę w najnowszej właśnie testowanej wersji 64 bit, i nowa wersja 64 bit będzie bez problemów z audio i równie szybka jak wersja 32 bit, czego sobie i Aurorowi życzę..

Killos

#7
Być może moje prośby i życzenia zostały wysłuchane, bo w nowej wersji  SparkyLinux 2.1 RC ,,Eris" MATE x86_64 DVD 1.51GB jest OK.

Wreszcie wersja 64 bitowa pozbawiona jest błędów, o których pisałem poprzednio na forum przy wersji sparkylinux-2.1-eris-x86_64-ultra.iso

Pierwsze wrażenia: jest szybka, błędów z audio i połączeniami sieciowymi brak, oby tak dalej javascript:void(0);

Niewiele wersji 64 bitowych może być dla niej alternatywą.

sovtware

#8
Jeżeli chodzi dokładnie o tą wersję tak było podobno sporo błędów dlatego nigdy nie instaluję systemu dopóki nie wyjdzie wersja stabilna akurat myślę o tym by pobrać stabilna jak wyjdzie lata dzień ale jeszcze się zastanowię po 2.0 mi dobrze chodzi z zainstalowanym środowiskiem Mate i to co zauważyłem wiem jak to naprawić i co zrobić ciesze się że u Ciebie już wszystko chodzi pozdrawiam

Zobacz najnowsze wiadomości na forum