Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Mupen64Plus Migający obraz

Zaczęty przez wesiora999, Lipiec 11, 2017, 10:51:37 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

wesiora999

Witam serdecznie!
Zainstalowałem sobie emulator Mupen64Plus (emulator od konsoli Nintendo 64). Niestety po odpaleniu gry ekran obraz zaczyna migać. Można dostać od tego epilepsi :) . Używam obecnie Kubuntu 17.04. Na Xubuntu 17.04 i Na Linuksie Mint 18.1 nie miałem takego problemu. Z góry dziękuje za pomoc :)

Oczkins92

Wyłacz kompzycje na czas emulatora
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Oczkins92

Nie pamiętam gdzie się  to ustawiało bo dla mnie KDE jest zbyt problematyczne :o
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

wesiora999

Spróbowałem na środowisku XFCE i wciąż występuje ten sam błąd. Może to wina karty graficznej czy coś ???

Oczkins92

Wpisz i wklej to co ci wyskoczy z terminala
inxi -G
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

wesiora999

Proszę bardzo :)

Graphics:  Card-1: Intel Device 5916
           Card-2: NVIDIA Device 179c
           Display Server: X.Org 1.19.3 drivers: (unloaded: fbdev,vesa) FAILED: modesetting,nouveau
           Resolution: 1920x1080@60.05hz
           GLX Renderer: Mesa DRI Intel HD Graphics 620 (Kabylake GT2) GLX Version: 3.0 Mesa 17.0.3

Oczkins92

A instalowałeś sterowniki przez bumblebee?
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

wesiora999

Nie. Nawet nie wiem co to jest?  :D

Oczkins92

Narzędzie do instalowania kart hybrydowych w laptopach na linuxie.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

wesiora999

No dobrze. Zatem jak mam zainstalować te sterowniki do karty graficznej ??? ?

Oczkins92

https://wiki.ubuntu.com/Bumblebee#Installation
Może pomoże.Osobiście nigdy nie instalowałem.Wiem że bardzo łatwo zainstalować jest na Manjaro ale na Ubuntu musi się udać.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

wesiora999

Zainstalowałem bumblebee, ale problem wciąż występuje :( . Przy emulatorze Dolphin np. występuje też problem, ponieważ gry w ogóle nie chcą się uruchomić. Przy próbie uruchomienia gry pojawia się taki komunikat: "WriteRest: Op out of Range 0x8e7d001c uses 0x13660c0". Myślę, że te problemy są jakoś ze sobą powjązane. Cóż przy Linuksie Mint 18.1 nie miałem takich problemów, może czas powrócić do Mint'a  ???

wesiora999

Znalazłem rozwiązanie :) Wystarczyło tylko pozmieniać parę ustawień w NVIDIA X Server Settings.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum