Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z instalacją pliku .sh

Zaczęty przez Kano, Lipiec 07, 2017, 06:50:08 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pavroo

Cytaterror while loading shared libraries: libOpenCL.so.1
Biblioteka libOpenCL.so.1 jest częścią pakietu ocl-icd-libopencl1
https://packages.ubuntu.com/xenial/amd64/ocl-icd-libopencl1/filelist
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Kano

#16
Zainstalowałem ten pakiet, który wskazał pavroo. Potem na wszelki wypadek zrestartowałem system i uruchomiłem dwuklikiem usr/share/applications/DaVinci Resolve.desktop. Ikona pojawiła się na pasku szybkiego uruchamiania i pojawił się ekran startowy programu po czym system przestał odpowiadać. Zresetowałem komputer, uruchomiłem program po raz drugi znów pojawił się ekran startowy i po ok. 2 sekundach zniknął (ikona na pasku też). Kiedy uruchomiłem aplikację przez terminal, pojawił się komunikat:
bash: /usr/share/applications/DaVinci Resolve.desktop: Brak dostępu
Spróbowałem uruchomić też /opt/resolve/bin/resolve. Efekt był taki sam jak wyżej. Ale kiedy uruchomiłem ten plik w terminalu, system odpowiedział:
ActCCMessage Already in Table: Code= 2222, Mode=  0, Level=  0, CmdKey= 8, Option= 0
ActCCMessage Already in Table: Code= c005, Mode= 13, Level=  1, CmdKey= -1, Option= 0
ActCCMessage Already in Table: Code= c006, Mode= 13, Level=  1, CmdKey= -1, Option= 0
ActCCMessage Already in Table: Code= c007, Mode= 13, Level=  1, CmdKey= -1, Option= 0
QSocketNotifier: Can only be used with threads started with QThread
New connection received.
Connection is closed.
log4cxx: No appender could be found for logger (UI).
log4cxx: Please initialize the log4cxx system properly.
12.5.5 (#026)
Main thread starts: 49A59B40

pavroo

Kolejna brakująca zależność - liblog4cxx10v5 :
Cytatlog4cxx: No appender could be found for logger (UI).
Powinieneś czasami korzystać z wyszukiwarki pakietów Ubuntu:
https://packages.ubuntu.com/pl/xenial/amd64/liblog4cxx10v5/filelist
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Kano

Nie wiedziałem nawet, że znów chodzi o jakiś pakiet. Niestety mimo zainstalowania tego pakietu wyskakuje wciąż ten sam komunikat.

lesio

Jeżeli po zainstalowaniu pakietu "liblog4cxx10v5" wyskakuje dalej ten sam komunikat, to ja nie jestem już w stanie nic wymyślić. Cała nadzieja w Pavroo :-)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum