Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Rosa Fresh R1

Zaczęty przez moskaliusz, Wrzesień 08, 2013, 04:19:40 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

moskaliusz

Witam! Jak w temacie, nie jestem w stanie zainstalować tej dystrybucji na laptopie. Model komputera to Lenovo Ideapad Y580. Po zbootowaniu z pendrive-a (corsair voyager 16 gb) przy użyciu: Ultra ISO, uNetbootin i tym podobne nic się nie dzieje.  Chętnie skorzystam z Waszej pomocy.

pavroo

#1
W pierwszej kolejności sprawdź sumę md5 lub sh1. Zobacz czy pobrany obraz uruchomi się na wirtualnej maszynie - jeśli tak to wypal go na płytę. Nie wszystkie obrazy iso można urchomić z USB.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

moskaliusz

#2
Miałeś rację wystarczyło wypalić obraz na DVD i już działa (co prawda zamiast ROSA Fresh to wypaliłem Mageia2). No może nie do końca działa bo nie mam internetu. Żadnego ani przez kabelek ani wifi. Przy kablu pisze że nie znaleziono urządzenia natomiast przy próbie włączenia wifi wychodzi komunikat że brakuje czegoś w stylu iwlwifi 5000.ucode Poszukałem trochę u wujka googla i co prawda znalazłem stronę na której są wymagane sterowniki ale za chole*e nie jestem w stanie tego zainstalować nie wiem czym i nie wiem jak. Co prawda dziś jest już późno ale jeszcze jutro chwilę powalczę.

pavroo

Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

naimad

#4
Witam.

Chcę zainstalować system Rosa Fresh R1. Wypaliłem płytę, uruchamiam instalację, wybiaram tam język, czas, język programisty i na tym koniec. Wyskakuje:

System requirement warning

Recommended system parameters:

RAM=640MB

HDD=10GB



Your system parameters:

HDD /dev/sda: 0,0 Gb



Your system resources are too low.

Wciskam dalej i komputer się restartuje.

Wolne miejsce na dysku mam (nieprzypisane do żadnej partycji). mam też na tym dysku windows 7, ale chcę go skasować podczas partycjonowania przy instalacji linuxa. W czym jest problem?

moskaliusz

#5
I tu własnie może być problem. Jak masz jakiś program do partycjonowania albo możesz zrobić to z poziomu live cd to proponuje sformatować wolne miejsce przeznaczone na system już pod ext3 bądź ext4 nie wiem dokładnie który z tych jest lepszy pod Rose ale jak już zobaczy i wykryje sformatowaną partycję to już sobie sam z poziomu instalki sformatuje jak tam będzie mu najlepiej. Co do pełnego formatu to jak już zrobisz miejsce to z poziomu instalacji systemu zada pytanie czy użyć całego dysku czy instalować obok windy. Decyzja należy do Ciebie. Mam nadzieję że pomogę w jakiś sposób. Pozdrawiam

Zobacz najnowsze wiadomości na forum