Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ubuntu-Tweak

Zaczęty przez robson75, Lipiec 05, 2017, 11:52:11 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

robson75

Witam użytkowników LM.
Pewnie się zastanawiacie w jaki sposób usunąć pliki z pamięci podręcznej. np. po aktualizacji systemu. Jest taki program o nazwie Ubuntu-Tweak który to doskonale czyści nasz system ze śmieci.
Wyżej wymieniany program można zainstalować stąd:
  http://www.getdeb.net/software/Ubuntu%20Tweak   
Chciałbym dodać że w najnowszej wersji LinuxMint tj 18.2 Sonya, ten program instaluje się bez najmniejszych problemów.
Polecam.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

MSki

A nie lepsze BleachBit ?
Zawsze używałem tego "czyściciela" i nigdy nie popsuł mi systemu.

robson75

Ale BleachBit Ci nie wyczyści pamięci podręcznej apt, a Ubuntu-Tweak robi to bez problemów.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

MSki


robson75

Ja wiem że BleachBit ma taką pozycje że niby czyści apt, ale tak naprawdę tego nie robi. Sam się o tym możesz przekonać po czyszczeniu BleachBit.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

MSki

Może nie czyścić APTa jeśli robisz to jako użytkownik, ale jeśli robisz czyszczenie systemu jako Admin, to ta opcja powinna być aktywna.

robson75

Ja ze 2 lata temu na Mincie Mate uruchomiłem BleachBit jako root, to mi wyczyścił połowę systemu. Tak więc wiem że BleachBit nie należy uruchamiać jako root.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum