Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problemy z Mintem Olivia.

Zaczęty przez takiu-sertako, Styczeń 12, 2014, 11:20:03 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

takiu-sertako

Witam.

Zainstalowałem sobie jakieś 3 mc temu minta na netbooku, - bo podobno jest lekki i w miarę stabilny na słabym sprzęcie. Niestety osobiście chyba go nikomu nie polece, bo mam co tydzień jakieś "atrakcje".

Skoro już się zarejestrowałem to jestem w kropce i proszę o odpowiedzi proste - takie dla amatora.

Zacznijmy od najważniejszych problemów.

1. Zegar się zapętla ! Godzina się zmienia, ale minuty pozostają te same, sekundy zmieniają się.

Np. 19:01:15, 20:01:30, 21:01,50.

Co godzinę zmienia się prawidłowo właściwa godzina jednak minuty ni drgną (zegar w ustawieniach działa prawidłowo, - mi o chodzi o ten w pasku na pulpicie)

Co jest grane?



PS: jak się z tym uporamy, czy da się zsynchronizować czas z allegro vega ?



2. Błąd wejścia wyjścia - pendrivy, dyski. Bywa tak, że włącza się widoczność, pózniej znika.

Lub jest widoczność pełna, ale zablokowana ingerencja w kasowanie lub dodawanie nowych plików.

Komórka samsung na oryginalnym kablu nie jest w ogóle widoczna, ale się ładuje.



Jakbym sobie coś przypomniał to dopisze drobnostki:

1. Miniaturki obrazów po obrocie tracą podgląd.

2. Polska wersja linuxa, - a Cały panel System Settings to angielszczyzna.

pavroo

#1
Proponuję trochę starszą ale stabilniejszą wersję Mint 13 LTS.

Jeśli ma być lekki to z pulpitem Xfce lub LXDE.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum