Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

lubuntu 16.04 nie bootuje pendriva

Zaczęty przez Maciekk26xxx, Czerwiec 06, 2017, 09:07:13 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Maciekk26xxx

witam chcialem potestowac lubuntu grub z pendrive uruchomil sie bez problemu instalacja przeszla ok uruchomilem komputer ponownie i czarny ekran najgorsze jest to ze z pendriva grub tez nie startuje. . Najgorsze jest to ze nie mam jak nagrac obrazu innego na usb. Sa polecenia w recovery by przywrocic sprawnosc?

pavroo

Jak to z pena nie startuje, skoro raz już wystartował.
Czy zmieniałes ustawienia w BIOS?
A może posiadasz UEFI?
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Maciekk26xxx

nic nie zmieniane, mam pendrive podlaczony i odrazu laduje z dysku. . A bylo ustawione tak jak na poczatku nawet jesli wybieram usb to jest to samo, dysk laduje chwile i cisza. Czarny ekran w recovery za duzo tez nic nie zrobie bo nie znam sie a gdy wpisuje su i password to pokazuje ze fail authetication . Prosze o pomoc co mam zrobic bym wystartowal z tym systemem

pavroo

Ubuntu nie używa konta root, więc su nie działa.
Tryb recovery uruchamia się na koncie root bez hasła.

Czy uruchamiając z dysku, ładuje się grub?
Czy masz inne systemy zainstalowane na dysku?
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Maciekk26xxx

nie mam innych systemow , laduje sie grub poprzez trzymanie shift i mam recovery i ubuntu system. Jak instalowalem system to byl blad w pobieraniu oprogramowania to moze dlatego nie moge uruchomic. Prosze o pomoc nie mam jak nagrac innego obrazu:(

pavroo

#5
Ok, w takim razie, wchodząc w recovery:
1. network - aktywuj sieć
2. root - spróbuj naprawić to co się zepsuło;
Press Enter for maintenance - wciśnij Enter aby zalogować się na konto root bez hasła.
3. odśwież listę pakietów:
apt-get update
4. zaktualizuj wszystkie pakiety
apt-get dist-upgrade
5. w przypadku problemów:
dpkg --configure -a
apt-get install -f

i ponownie:
apt-get dist-upgrade
Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to restart:
reboot
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Maciekk26xxx

jak mam aktywowac siec? Nie mam nic takiego i jak wpisuje komendy aktualizacji to jest takie cos:0 aktualizowanych,0nowo instalowanych,0usuwanych i0 nieaktualizowanych.

pavroo

Wystarczy, że klikniesz w "network" a połączenie zostanie aktywowane automatycznie (jeśli kablowe)
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Maciekk26xxx

ja jestem poczatkujacy nie wiem jak to zrobic. Nie mam nigdzie tego network mozesz mi to wytlumaczyc gdzie to jest?

pavroo

Wchodząc w opcję bootownia "Recovery" wyświetlana jest lista dostępnych narzędzi, jednym z nich jest "network".
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Maciekk26xxx

Już naprawiłem zainstalowałem innego musialem nagrac iso:)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum