Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

system linux (Ubuntu Studio) live powoduje cofnięcie

Zaczęty przez os.y, Maj 29, 2017, 08:24:45 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

os.y

Na komputerze winXP 32bit z Audacity (2.13) potrafiącym bez nadzoru zarejestrować do 13h30m audycji radiowej.
Ale zdarza mi się być nieobecnym i dłużej. W takim wypadku używam Ubuntu Studio 64bit live w którym Audacity
jest w stanie zarejestrować do 27h wszystkiego co leci w radiu. I tu żadnego problemu.
Problemikiem nieoczekiwanym to, że po każdym takim uruchomieniu komputera z pendriva Ubuntu Studio po powrocie do XPeka zegar na pasku narzędzi wskazuje cas cofnięty o 2h.

Pytanie : Jaka tego przyczyna więc i jak przed takim nieoczekiwanym skutkiem uruchamiania Ubuntu się zabezpieczyć ?

christo

System ingeruje w bios spróbuj ustawić hasło na bios.

os.y

Myślałem i o tym, ale to radykalne posunięcie (hasełko trzeba pamiętać :)
Ale... DZIĘKI za okazaną chęć pomocy.

christo

Niestety tak się dzieje na większości distro.Ja po prostu po fakcie przestawiam zegar.

os.y

Ja też, ale to ciekawe, że jeśli kolejny raz z tak już przestawionym zegarem w windowsie uruchomi się Ubuntu Studio to cofanie czasu się nie pogłębia a trwa na raz zajętej pozycji :)
Dzięki.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum