Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

PCLinuxOS 64 KDE FullMonty 2016.03 - problem z instalacją.

Zaczęty przez Obelix, Sierpień 22, 2016, 05:56:23 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Obelix

Dzień Dobry.

Dziś postanowiłem zainstalować wersję jak w tytule. Zarówno przy uruchomieniu instalacji, jak też trybu Live, system prosi o localhost login. I tu pojawia się problem, bo nie mam pojęcia co mam wpisać. Wpisywałem "root", "toor", jakieś inne i nic.
Obecnie mam zainstalowany PCLinuxOS 16.03 x86_64 KDE 1.8GB, ściągnięty za pośrednictwem portalu Linuxiarze.pl i nie miałem takich problemów przy instalacji. Nie musiałem nawet partycjonować dysku twardego. Instalator sam to zrobił. Nie mam żadnych ważnych plików na dysku (SSD), więc formatuję całość. A dane przechowuję na 64gigowej karcie pamięci umieszczonej w laptopie.
Szukałem też informacji w necie na temat localhost login i nic ciekawego nie znalazłem. Dodam, że z angielskiego jestem cieniutki, może dlatego też nie znalazłem ciekawych informacji.
Czy ktoś może mi pomóc? Zwłaszcza, że PCLinuxOS spodobał mi się i chciałbym posiedzieć na nim dłużej.

Pozdrawiam
Obelix.

P.S. Znalazłem informację o loginie i haśle:
Users with NVidia cards: the liveDVD should load the correct Nvidia driver. Should you be dropped to a cmd-line, please login as guest with password guest and then enter: startx.
na stronie:
http://www.pclinuxos.com/forum/index.php/topic,73118.0.html

Wszedłem w tryb live i została mi próba zainstalowania. I tu pewnie będę miał kolejny problem, bo nie widzę opcji automatycznej instalacji.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum