Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Mapowanie dysku bez zmiany uprawnień w katalogu na komputerze

Zaczęty przez szczota1, Luty 07, 2013, 03:53:19 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

szczota1

WitamNa serwerze są katalogi z uprawnieniami roota odczyt\zapis na kompie posiadam klon katalogów z uprawnieniami odczyt\zapis dla wszystkich, po wpisaniu w etc polecenia montowania//192.168.1.39/General/stasiek /home/stasiek/mirek cifs username=stasiek,password=mirek,auto 0 0uprawnienia na kompie danego katalogu pobierają się z katalogu serwera czyli root . Jak zapisać polecenie aby uprawnienia w katalogu na kompie nie przejmowały/klonowały/ uprawnień z katalogu na serwerze tylko trzymały nadane wcześniej czyli .odczyt\zapis dla wszystkich.Pozdrawiam

MoroS

Witam.Być może jest to kwestia odpowiednich opcji. Może zamiast lub razem z "auto" spróbuj też "noperm", "rw" oraz "uid=nazwa_użytkownika".

Np.//192.168.1.39/General/stasiek /home/stasiek/mirek cifs username=stasiek,password=mirek,rw,uid=uzytkownik 0 0"noperm" - wyłącza sprawdzanie uprawnień po stronie klienta;

"rw" - montuje wolumin do odczytu i zapisu;

"uid=nazwa_uzytkownika" - ustawia wybranego użytkownika jako właściciela zamontowanego zasobu;Jest też "gid=nazwa_grupy" dla grup użytkowników. Obstawiam "rw" i któryś z pozostałych, najpewniej "uid".Pozdrawiam.
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko takie, których jeszcze nie umiemy wykonać. ;)

szczota1

Dziękuję MoroS strzałem w 10 był wpis "uid"Dodatkowo mam teraz problem z mapowaniem,- po sieci nr.1 jest ok ale jak przełączam się na sieć nr.2 i odpalę krusadera to się krusader wiesza tzw przyciemnienie obrazu odwiesza się gdy z powrotem powrócę do sieci nr.1 gdzie się odbywa mapowanie.

Mam takich pare wpisów w fstab na sieć nr.1

//192.168.1.39/General/stasiek /home/stasiek/mirek cifs username=stasiek,password=mirek,rw,uid=teodorPozdrawiam

Zobacz najnowsze wiadomości na forum