Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Piwo

Zaczęty przez PomPom, Maj 20, 2017, 04:48:36 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

PomPom

Chyba od tego jest ten dział, a chętnie dowiem się, co piją Linuksiarze?

Jakie piwa pijecie? Jakie piwa lubicie najbardziej?

Ja lubię wypić mniej, a lepiej i sięgam po mniej masowe piwerka. Niedaleko uczelni mam budkę z wieloma piwami, więc często próbuję nowych. Ogólnie lubię ciemne piwa i portery, ale zdarzają się wyjątki. Moim ulubionym piwem jest Komes Potrójny Złoty, ale zerkam też na inne, jak np. Raciborskie Rżnięte lub coś z browaru Pilzweizer. Z piw powszechnie dostępnych lubię bardzo Heinekena i Perłę Export. Ze smakowców najbardziej lubię Fortunę Śliwkową, ale zdarza mi się wypić jakiegoś zwykłego smakowca i też mi smakuje. Fortuna ma najwięcej tego "czegoś".

Ostatnio zainteresowałem się piwami z Pinty i mogę powiedzieć, że niektóre zaskakują unikalnym smakiem. Najbardziej z nich przypadł mi do gustu I'm horny, czyli ciemny espresso lager, który jak nazwa wskazuje jest z dodatkiem kawy. Owszem, mają swoją cenę, ale czasami warto sobie pozwolić.

Ciekawią mnie piwa 330ml, które kosztują 20zł w górę, ale jakoś nie widzi mi się tyle dawać za małe piwo.
myk byle jak jako tako

robson75

Ja preferuje tylko browary z serii strong. A moim ulubionym piwem jest Dębowe.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Rockmaniak

A ja preferuje zdeczdowanie owocowe, ewlentualnie małe lokalne browary. Najlepiej wchodzą niepasteryzowane.  Pewnie wiele osób powie że to "damskie" piwa, lecz mi to nie przeszkadza. Nie przepadam za komercyjnym piwem. Nie miałem okazji pić mocniejszych browców, na to przyjdzie pora :)

PomPom

Cytat: Rockmaniak w Maj 22, 2017, 04:02:47 PM
A ja preferuje zdeczdowanie owocowe, ewlentualnie małe lokalne browary. Najlepiej wchodzą niepasteryzowane.  Pewnie wiele osób powie że to "damskie" piwa, lecz mi to nie przeszkadza. Nie przepadam za komercyjnym piwem. Nie miałem okazji pić mocniejszych browców, na to przyjdzie pora :)
Smakowe piwa często dają coś, co jest niespotykane przy typowych browarkach. Jak najbardziej szanuję to, a już na pewno poszukiwanie smakowców, które smakują jakoś niezwykle. Niektóre piwa naprawdę potrafią na tym poletku zdziałać cuda.
myk byle jak jako tako

optah

Piwo tylko zimne w pojemności 0,5 - nie jakies super dolewki 0,655 czy inne bo leja wodę. Ja osobiście polecam piwo niemieckie ciemnego Warsteinera. Na co dzień Warka i kawa. Ot tak czerpie się energię. 8)


Antarktyczny

Perła ze stron,w ktorych sie wychowalem. Zarowno chmielowa,jak eksport. Chyba do smaku dolewa sie sentyment,lecz smakuje :)

Oczkins92

Z tańszych a zarazem dobrych to preferuje Wojak.Tylko szkoda że nie ma w mojej miejscowości super strong
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Antarktyczny

Wojak Super Strong-pilem. Jak czad- taki cichy zabojca:)

PomPom

Udało mi się dzisiaj trafić na Komesa Barley Wine. Gorąco polecam każdemu, kto lubi pić bardzo powoli. Ma 12%, ekstrakt wagowy 27% i jest takim wzmocnionym Komesem Potrójnym z ciekawą nutką winową.
myk byle jak jako tako

PomPom

Moim ostatnim odkryciem jest piwo Belfast. Jest to stout, czyli piwo mocne i bardzo ciemne, które mi bardzo pasuje, bo takie piwa preferuję. Jest w puszce, co może być plusem, ale polecam pić ze szkła. Ostatnio sobie je piłem w duecie z porterem Amber i wyszło, że Belfast był mocniejszy. Ogólnie ze stoutem kojarzy mi się Guiness, który na polskim rynku jest raczej dość drogi i wodnisty (ale ciekawy w smaku). Belfast był bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Szkoda, że nie jest bardziej powszechne, bo jest dość tanie i bardzo dobre.
myk byle jak jako tako

gom1

Belfasta piłem, kiedy Ty.. o matko :-D
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

PomPom

A jaki dobry. To manufaktura jabłonowo uwarzyła, a to ludzie odpowiedzialni za najlepsze piwa miodowe, jakie piłem.
Dzisiaj świętuję przy Komesie potrójnym (jaki to piwo ma przepiękny kolor...) i czteropaku lecha, który smakuje jak woda :/

Muszę sobie zrobić wycieczkę po mieście i pozbierać moje ulubione piwa z ostatnich lat. Komes potrójny, Fortunę śliwkową, jablonowo miodowe, lwówek lager wiedeński, komes porter...
myk byle jak jako tako

debbixon69

Moje ulubione piwo to Desperados :D
"LXDE is LIFE, LXDE is LOVE" | Debian 12 64-bit + LXDE | Debian rządzi, Debian radzi, Debian nigdy Cię nie zdradzi !

Zobacz najnowsze wiadomości na forum