Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Antergos vs Manjaro vs ?

Zaczęty przez PomPom, Maj 14, 2017, 04:32:03 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

robson75

Tak czy inaczej chyba rozumiesz dlaczego nie mogę instalować wersji 17 tylko pozostaje mi wersja 16.10.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

MSki

Wiem tylko tyle, że instalując wersję 16.10 masz do aktualizacji dużo więcej pakietów niż podczas instalacji 17-stki.
Nie rozumiem natomiast, dlaczego nie korzystasz z gniazda sieciowego dla sieci LAN (RJ-45) i przewodowo nie łączysz się w czasie instalacji z internetem. Twoja płyta główna posiada chyba takie gniazdo i moduł łączności przewodowej.

robson75

Innej możliwości nie mam tylko i wyłącznie przez kabel USB.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

MSki

....ale wiesz że są przejściówki USB/LAN ?    ;-)
http://allegro.pl/adapter-przejsciowka-usb-do-rj45-gniazdo-wtyk-i5072307491.html
ja tych akcesoriów nie sprzedaję, to tylko przykład  ;-)

robson75

No trudno, w razie reinstalki to mam wersje 16.10.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Wiedziony Waszym opisem problemów z Cinnamonem na Antergosie, postanowiłem dać szansę Manjaro. Po krótkiej wizycie na polskim IRCu przekonałem się, że ludzie są tam sympatyczni, a i mają świadomość ewentualnych wad. Wgrałem dla testu Manjaro z Plazmą i przekonałem się do tego środowiska. Naprawdę ładnie sprawuje się na Manjaro. Jeżeli Manjaro przejdzie okres próbny, to wsadzam go na lapka; prawdopodobnie wgram wersję z Cinnamonem, chociaż Manjaro MATE również nieźle się prezentuje.
myk byle jak jako tako

MSki

@Robert75, ale coś z tym Cinnamonem w Manjaro też jest nie tak. Wczoraj, tak samo jak i na Antergos'ie, strzelił focha i musiałem resetować to środowisko. Podejrzewam, że pełną stabilność systemu zapewnić mogą Xfce i KDE-Plasma5.

robson75

#67
Cytat: MSki w Lipiec 20, 2017, 08:08:08 AM
@Robert75, ale coś z tym Cinnamonem w Manjaro też jest nie tak. Wczoraj, tak samo jak i na Antergos'ie, strzelił focha i musiałem resetować to środowisko. Podejrzewam, że pełną stabilność systemu zapewnić mogą Xfce i KDE-Plasma5.
Ja też miałem wczoraj taką jedną sytuacje, że podczas zamykania Chromium system mi się zawiesił, ale wystarczy zrestartować go i wszystko wraca do normy. Największą zaletą Manjaro Cinnamon jest to ze tu nie występują awarie Cinnamona jak w Antergos-e.

A co do wydań deweloperskich także występują problemy np. na Forum Manjaro.pl jeden użytkownik narzekał na środowisko Gnome, twierdził że gdy to środowisko było tworzone przez społeczność (może nie wiesz ale środowisko Gnome jest od niedawna tworzone przez deweloperów) to było bardziej stabilne niż obecnie.
Tak więc żadne środowisko nie jest idealne, zdarzają się czasami drobne problemy.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

MSki

Występują występują, wczoraj raz, a dziś już dwa razy musiałem resetować środowisko Cinnamon.

robson75

#69
Z ręką na sercu mogę Ci powiedzieć że odkąd mam zainstalowane Manjaro Cinnamon (prawie 5 miesięcy) to taki przypadek miałem 2 raz.
Dlatego ja Tobie zaproponowałem przekazywanie informacji o systemie.
Dzisiaj znowu była aktualizacja (w moim przypadku 61 pakietów w tym jądro 4.9.38-1)
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Coś szybko tym razem ten udpate. Akurat dzisiaj mi Plazma się zacięła na chwilę. Trochę szkoda, że Plazma nie ma na starcie takich rzeczy jak GIMP, a GUI do instalacji oprogramowania to Octopi, które jest mniej wygodne od Pamaca. Takie kosmetyczne pierdoły, bo póki co ciężko mi się do czegoś przyczepić; no i to dopiero trzeci dzień.
Miałem podmieniać Ubuntu MATE na Manjaro z Cinnamonem, ale wpadł mi w oko Solus i to jest chyba takie distro, jakiego potrzebuję.
myk byle jak jako tako

robson75

Cytat: Dziadek Starowinek w Lipiec 20, 2017, 04:01:42 PMa GUI do instalacji oprogramowania to Octopi, które jest mniej wygodne od Pamaca.
Mi akurat lepiej odpowiada Pamac, a Octopi mam tylko zainstalowane po to ażeby w szybki sposób odświeżyć repozytoria. :)
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

MSki

Cytat: Robert75 w Lipiec 20, 2017, 01:19:33 PM
Z ręką na sercu mogę Ci powiedzieć że odkąd mam zainstalowane Manjaro Cinnamon (prawie 5 miesięcy) to taki przypadek miałem 2 raz.
Dlatego ja Tobie zaproponowałem przekazywanie informacji o systemie.
Dzisiaj znowu była aktualizacja (w moim przypadku 61 pakietów w tym jądro 4.9.38-1)

Ależ ja Ci wierzę. Błędy Cinnamona mogą pochodzić od złej współpracy z jądrem. Napisałeś o tych aktualizacjach, które do mnie nie dotarły, ale mocno mnie zastanowiły. Bo dlaczego do Ciebie przyszły, a do mnie nie ?  Powód był prozaiczny, choć właściwie mocno powiązany z jądrem systemu na którym użytkownik pracuje i o tym się wczoraj przekonałem. Miałem zainstalowane jadro o nr 4.11.11-1 i aktualizacje pojawiały się sporadycznie i jednostkowo, ale kiedy przeszedłem (wczoraj) na jadro z nr 4.9.38-1 i zresetowałem po tej czynności lapka, to od razu sypnęło aktualizacjami, a i Cinnamon się póki co nie wykrzacza.
Całkiem możliwe, że te najnowsze jądra powodują jakieś konflikty ze środowiskiem i stąd te fochy  ;-)

@Dziadek Starowinek, na Solus to przydałby się osobny temat, bo to dość ciekawy system jest.
Wczoraj pobrałem i po wypaleniu na DVD-rw sprawdziłem z live. Obiecująco to wygląda, cieszyć może to, że flash z przeglądarkach działa bez zająknięcia, ale wszystkie potrzebne programy trzeba instalować poprzez Terminal. Ze spolszczeniem systemu też nie ma najmniejszych problemów i już z live można tego dokonać całkowicie bezboleśnie. System, można powiedzieć, bez niepotrzebnych programów, taki nieco goły, tylko to co potrzebne na start, ale to raczej duży plus podczas instalacji na HDD.

robson75

Dlaczego wszyscy myślą że im wyższe jądro tym lepsze?
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Jakby nie patrzeć, wprowadza nowe funkcje i poprawki, które do LTSa już nie zawitają. Niektórzy mogą woleć to zamiast stabilniejszej opcji.
myk byle jak jako tako

Zobacz najnowsze wiadomości na forum