Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Ładny, szybki linux do użytku domowego

Zaczęty przez spawi, Kwiecień 22, 2017, 02:33:28 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

robson75

Cytat: lesio w Maj 15, 2017, 08:03:38 AM
A propo's ostatniej aktualizacji manjaro. U mnie nie potrafiła przejść nawet z poziomu pacman-a. Problemem był jeden pakiet (+związane), który trzeba było osobno odinstalować, przeprowadzić aktualizację systemu i pakiet ponownie zainstalować. Czy to dyskwalifikuje system? Opinia zależy od oczekiwań użytkownika :-)))
@lesio Czy dyskwalifikuje system? na pewno nie. Ponieważ w każdym systemie może zaistnieć sytuacja, że podczas aktualizacji jakieś pakiety się ze sobą "gryzą". Ale dla w miarę ogarniętego użytkownika Linuksa to nie powinno stanowić żadnego problemu, gdyż będzie wiedział co ma zrobić aby rozwiązać problem.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Problem wymagającej aktualizacji MOŻE dyskwalifikować system dla kogoś, kto dał się przekonać, że to cało Manjaro jest najprzyjaźniejsze dla początkującego i nie wymaga za dużo wiedzy. A nie można zaprzeczyć, że ludzie uwielbiają przesadzać z takim wychwalaniem Manjaro.
myk byle jak jako tako

robson75

Cytat: Dziadek Starowinek w Maj 17, 2017, 06:01:37 PM
Problem wymagającej aktualizacji MOŻE dyskwalifikować system dla kogoś, kto dał się przekonać, że to cało Manjaro jest najprzyjaźniejsze dla początkującego i nie wymaga za dużo wiedzy. A nie można zaprzeczyć, że ludzie uwielbiają przesadzać z takim wychwalaniem Manjaro.

@Dziadek Starowinek Zauważyłem że w tym komentarzu pijesz do mojej osoby.
Ja Tobie odpowiem tak. Gdybym wiedział że w systemie Manjaro są takie problemy, typu aktualizacja oraz nieaktywne mirrory, to bym nie proponował tegoż systemu Linuksa instalować "świeżakowi". Ale ja zaczynając przygodę z Manjaro (5 miesięcy temu) nie miałem wyżej wymienianych problemów. Po prostu instalowałem i używałem. A że ja się lubię uczyć nowych rzeczy (niezbyt skomplikowanych), to nabyłem tej wiedzy na temat systemu Manjaro, i teraz ona się bardzo przydaje w użytkowaniu systemu.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

PomPom

Robert75, chodziło mi o ludzi, którzy z jadem atakują polecanie Ubuntu i Minta jako tego najprzystępniejszego i pchają Manjaro tam, gdzie sami wiedzą, że nie powinien być. Manjaro jest ew. dobry dla chętnych nauki, ale niektóre osoby są na to ślepe i opisują Manjaro jako takie, które właściwie nie wymaga zupełnie żadnej troski, nawet mniej, niż Mint.
myk byle jak jako tako

robson75

#49
Cytat: Dziadek Starowinek w Maj 19, 2017, 09:17:25 AMManjaro jest ew. dobry dla chętnych nauki, ale niektóre osoby są na to ślepe i opisują Manjaro jako takie, które właściwie nie wymaga zupełnie żadnej troski, nawet mniej, niż Mint.
Zgadzam się z Tobą.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum