Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

testing vs sid

Zaczęty przez hubot_, Maj 01, 2017, 04:13:18 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

hubot_

Chcę mieć zawsze świeże pakiety i aby zawsze coś się działo w systemie. Mam stable na serwerze VPS bo mi zależy na stabilności, natomiast w laptopie lubię sobie pogrzebać w ustawieniach trochę, poeksperymentować co z tego wyjdzie i mieć najnowsze wersje programów. Chcę mieć świeży kernel, świeże pakiety i być na bieżąco ze zmianami. Nie proponujcie experimentala bo to też nie o to chodzi by się bać czy coś się wysypie czy nie, nie chcę się bać o nagłą awarię systemu tylko po prostu jak wpiszę sudo apt-get update && sudo apt-get upgrade && sudo apt-get dist-upgrade to chcę mieć gwarancję świeżych pakietów i nie chcę się martwić o wysypanie zależności oraz każdych kolejnych aktualizacji. Aktualizuję system raz na tydzień. Doradźcie mi co jest lepsze - sid czy testing.
Stacjonarka: Slackware Xfce
Laptop: Debian GNOME | Gentoo i3 (do testów)

lesio

Testing wprowadza czasami (raz, czasem dwa razy na rok)  aktualizacje, spod których trudno się potem wygrzebać. Ale zasadniczo funkcjonuje prawidłowo. W sid-zie jest nieporównywalnie gorzej. Kiedyś (jakieś 2 lata temu) przeszedłem na repo sida i po tygodniu ciągłych problemów wróciłem do testing - na szczęście operacja się udała :-)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum