Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Windows 7 obok Debiana

Zaczęty przez hubot_, Maj 01, 2017, 05:05:47 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

hubot_

Chciałbym się spytać co sądzicie o stawianiu Windowsa 7 obok Linuxa? Potrzebuję Windowsa głównie do uruchamiania komercyjnego softu, który na Linuxa nie ma swojego odpowiednika (np. PowerBI). Nie jestem nałogowym graczem i nie gram w żadne gry komputerowe. Interesuje mnie pisanie programów i aplikacji webowych w języku Python i Java oraz administracja serwerami. Czasem na warsztaty również potrzebuję Windowsa 7 albo 10, gdzie czasem odpalają na tych festiwalach informatycznych Visual Studio, Unity3d itp. Czy postawienie do tego celu Windowsa na VM-ce to dobry pomysł?
Stacjonarka: Slackware Xfce
Laptop: Debian GNOME | Gentoo i3 (do testów)

robson75

Cóż VirtualBox to nie to samo co instalacja w realu. Jak już koniecznie chcesz instalować Windowsa to w takiej kolejności najpierw Windows a potem Linux. Dlaczego? a dlatego że Windows nie szanuje innych systemów, a szczególnie Linuksa.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

lesio

Wszystko zależy od wydajności Twojego komputera. Komputer w VirtualBoxie musi korzystać z części fizycznych zasobów (procesor, pamięć). Można powiedzieć (z dużym przybliżeniem), że w najlepszym wypadku może uzyskać poniżej 50% wydajności maszyny fizycznej (a także niecałe 50% jej zasobów - pamięci, procesorów). Poza tym nie funkcjonują różne akceleracje, samo oprogramowanie maszyny wirtualnej też zużywa zasoby.

christo

Cytat: hubot_ w Maj 01, 2017, 05:05:47 PM
Chciałbym się spytać co sądzicie o stawianiu Windowsa 7 obok Linuxa? Potrzebuję Windowsa głównie do uruchamiania komercyjnego softu, który na Linuxa nie ma swojego odpowiednika (np. PowerBI). Nie jestem nałogowym graczem i nie gram w żadne gry komputerowe. Interesuje mnie pisanie programów i aplikacji webowych w języku Python i Java oraz administracja serwerami. Czasem na warsztaty również potrzebuję Windowsa 7 albo 10, gdzie czasem odpalają na tych festiwalach informatycznych Visual Studio, Unity3d itp. Czy postawienie do tego celu Windowsa na VM-ce to dobry pomysł?
sugerowałbym podobnie jak koledzy postawić na osobnej partycji  np.debiana ( jak go znasz ) oczywiscie po windzie.

użytkownik

#4
Cytat: Robert75 w Maj 01, 2017, 10:45:57 PM
a dlatego że Windows nie szanuje innych systemów, a szczególnie Linuksa.

Trzeba mu pokazać kto rzadzi na dzielni  8)

hubot_

OK. Zainstalowałem na moim nowym lapku Windows 10 obok Debiana. Dzięki za pomoc.

BTW. Szczerze wolałbym zamiast Windowsa postawić sobie np. Gentoo czy coś z rodziny *BSD ale uniemożliwia mi to fakt, że czasem jestem zmuszony pewnymi okolicznościami korzystać z Windowsa.
Stacjonarka: Slackware Xfce
Laptop: Debian GNOME | Gentoo i3 (do testów)

sandvar

@hubot_ i jak Ci się sprawuje 10? Dużo osób twierdziło, że podobno miała być padaka, a mnie całkiem spoko hula.

hubot_

@sandvar, całkiem spoko. Da się na nim normalnie pracować. Jedyne co to wolałbym móc przełączać się w GRUB-ie pomiędzy win10 a debianem aniżeli przełączać w BIOS-ie pomiędzy UEFI a legacy.
Stacjonarka: Slackware Xfce
Laptop: Debian GNOME | Gentoo i3 (do testów)

hubot_

Aha, chciałem dodać, że na komputerze stacjonarnym i na poprzednim lapku z debianem win10 bardzo niestabilnie się zachowywał. Możliwe że to zależy od sprzętu.
Stacjonarka: Slackware Xfce
Laptop: Debian GNOME | Gentoo i3 (do testów)

Zobacz najnowsze wiadomości na forum