Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Gnome już mi nie pasuje

Zaczęty przez s.pod, Lipiec 08, 2023, 04:12:03 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

s.pod

Pasował długo, ale teraz wolałbym coś wygodnego i dla klawiatury i dla myszki. Takie à la Windows. Pojawiło się przez ostatnie lata sporo środowisk, ale wolałbym tak wszystkich jednocześnie nie testować. Może kilka — co proponujecie? Używam Fedorę, ale mogę się przesiąść, jeśli w necie będzie w miarę dużo pomocy dla tego distro.

PomPom

KDE Plasma albo wtyczkowanie GNOME.

Jak jesteś do rozwoju GNOME przyzwyczajony, to pozostałe opcje mogą cię odepchnąć śladowym rozwojem; szczególnie jak się lubisz z wynalazkami typu Wayland.

Ja, jako wieloletni entuzjasta GNOME, polecam wtyczkować go.
myk byle jak jako tako

s.pod

Nawet nie bardzo wiem o co biega z wtyczkowaniem. Ale chętnie bym został na Fedora Gnome... 🤔

PomPom

https://extensions.gnome.org/extension/1160/dash-to-panel/

Tu masz przykładowo wtyczkę, która robi panel z aplikacjami. W Fedorze wtyczki instaluje się po prostu poprzez "zainstaluj" na stronie (w Firefoxie, bo on ma od razu połączenie).
myk byle jak jako tako

sovtware

Ja nie po to zmieniłem Windows na Linux by mieć podobny układ pulpitu itp: mój początek to XFCE lecz uwielbiam pulpit GNOME na którym siedzę od Debiana więc parę lat teraz przez parę dni mam Arch i jak narazie jestem zadowolony żaden Opensuse czy tez fedora czy Ubuntu

pozdrawiam

P.S.

Moje wtyczki dla Gnome





i to jest najlepsze w tym środowisku

druga sprawa nie lubię coś programów na QT a uwielbiam pracować na programach GTK


Zobacz najnowsze wiadomości na forum