Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

[1500zł] Laptop

Zaczęty przez pawe1, Kwiecień 28, 2017, 01:08:43 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

pawe1

Witam was, czy możecie mi doradzić jaki laptop do internetu wybrać (YT, zakupy online, ewentualnie jakiś film).
Cena to max 1500zł, nowy i bez systemu.
Zależy mi na tym by laptop był jak najmniej wadliwy, i kompatybilny z linuxami (planuje zainstalować  Linux Mint oraz Manjaro Linux ), ekran: 15.6", kultura pracy: fajnie by było jakby wszystko chodziło płynnie, był w miarę cichy, a na ogół to będzie podpięty pod ładowarkę więc nie musi być energooszczędny.

Pragnę dodać, że dopiero zaczynam przygodę z linuxem.

Pozdrawiam. Paweł

lesio

Nie podejmę się wskazania określonego modelu. Gwarancji 100% poprawnego działania pod linuksem nigdy nie ma. Kiedyś były tworzone listy kompatybilności, ale od dłuższego czasu nie spotkałem się z ich aktualizacją. Od siebie mogę powiedzieć, że problemy z linuksem odnotowałem na sprzęcie Asusa. Nie spotkałem się z problemami na Acerze (miałem 3 sztuki) i Dellu (niestety drogi). Generalnie nie polecam sprzętu HP (nawet pod Windowsa - różne problemy, na wielu egzemplarzach).
Na pewno warto, by było przynajmniej 4GB RAM i aby nie występowały 2 karty grafiki (wystarczy jedna, np. zintegrowana, druga to tylko problem). No i pozostaje do przemyślenia: dysk HDD czy SSD - oczywiście polecam SSD, ale jest droższy :-(
Gdy wybierzesz coś, warto zawsze "wyguglać", czy ktoś nie miał problemów z danym modelem laptopa pod linuksem ...

pawe1

#2
Szkoda bo szukam i nie mogę znaleźć nic konkretnego

Oczkins92

HP biznesowe (używanie) można trafić po 1000zł.Sam posiadam HP elitebook 8540p z grafiki Nvidi.Nawet do gier się nadaje i działa już 2 lata.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic


Oczkins92

No mój laptop ;) Tylko tu jest 8gb ram i nie wiem dokładnie jaka karta grafincza.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Oczkins92

Jak się zdecydujesz to polecam Ubuntu Mate (albo inne distro z środowiskiem Mate) bo dobrze się nadaje do laptopów.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Oczkins92

Zapomnałem kupowałem przez allegro.Firmy nie pamiętam ale może poszukam.A chciałbym wspomnieć że tylko baterie wymieniałem.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Zobacz najnowsze wiadomości na forum