Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Linux do radia internetowego.

Zaczęty przez simhak, Kwiecień 27, 2017, 01:26:31 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

simhak

Witam
Szukam porady w doborze dystrybucji, która umożliwi słuchanie radia internetowego.
Sprzęt to HP T5530 o dosyć słabych parametrach: procesor 800 Mhz, Flash 64MB, pamięć 128 MB.
Docelowo, po instalacji sprzęt ma pracować bez monitora, myszki i klawiatury - tylko LAN (lub ewentualnie adapter wi-fi USB) i głośniki. Start i rozpoczęcie odtwarzania uprzednio zdefiniowanej stacji radiowej,  ewentualna konfiguracja zdalnie (niekoniecznie - zawsze można podłączyć peryferia).

lesio

Można spróbować Puppy Linux lub ewentualnie linuxa tylko w trybie tekstowym (np.debiana, sparky linuksa)

simhak

#2
Puppy raczej nie wejdzie na 64MB, w trybie tekstowym możliwe, że tak - tu jednak sam nie poradzę.


Edit:
W międzyczasie testowałem Tiny, który "wchodzi" na dysk (flash) i działa sam w sobie dość sprawnie, problem stanowi brak dźwięku, możliwe, że to sterowniki. Nie widzę też opcji autostartu programu do odtwarzania.

lesio

Ten komputer ma jakieś USB, może warto wziąć pod uwagę pendrive zamiast flasha (o ile bios przewiduje start z usb)?


lesio

Więc tylko trzeba sprawdzić, czy startuje z pendrive :-)

simhak

Na początek mała dygresja, nieco (ale tylko cokolwiek) po za tematem: zrozumiałym jest (dla mnie, mam nadzieję, że dla innych też), że jeśli nie wiem nic o temacie w którym toczy się dyskusja to albo nie zabieram głosu, by nie wyjść na idiotę, albo staram się zapoznać w minimalnym stopniu z poruszanym zagadnieniem, zwłaszcza wtedy, kiedy podane są źródła do tych informacji by - odpowiadając, inni mieli wrażenie, że staram się coś ze swojej strony wnieść do tematu...

Co do tematu i wspomnianego Tiny Core: ktoś posiada wiedzę w temacie zawartości repozytorium systemu - chodzi mi o spis tej zawartości w znaczeniu: nazwa.tcz - program do ... (muzyki, tekstu, grafiki... )

Zobacz najnowsze wiadomości na forum