Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Sposób na przyspieszenie systemu.

Zaczęty przez MSki, Kwiecień 23, 2017, 05:29:54 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

MSki

Pod poniższym linkiem jest w dość przystępny i zrozumiały sposób opisane, jak przyspieszyć działanie systemu, a co za tym idzie programów otwieranych w systemie....bo przecież jedno ma związek z drugim  ;-)
Ja zastosowałem się do porad dotyczących Preload i po "nauczeniu się" systemu z jakich programów najczęściej korzystam, ich działanie przyspieszyło.
Korzystam z LinuxMint 18.1 Cinnamon i zarówno Preload, jak i Prelink znajdują się w repozytoriach i nie trzeba ich kompilować z obcych źródeł.
Przed zainstalowaniem któregokolwiek z obu programów proszę wpierw uważnie przeczytać tekst, aby nie było katastrofy systemu.
link;
http://osworld.pl/drastyczne-przyspieszenie-linuksa-dzieki-preload-oraz-prelink/

lesio

Ja oceniasz stopień przyśpieszenia ilościowo (np. o 10%, 15%)? Artykuł ma już trochę lat i przedstawione tam statystyki mogą być nieaktualne ...

MSki

.To za krótki czas, bo od wczoraj, aby jednoznacznie pisać o znaczącym przyspieszeniu, zwłaszcza że zainstalowany Preload działa na ustawieniach systemowych, czyli domyślnych. Nie chciałem nic w systemie popsuć dlatego takie zostawiłem.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum