Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Jaki linux dla tego kompa?

Zaczęty przez Maciekk26xxx, Czerwiec 11, 2017, 07:45:31 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Maciekk26xxx

Witam moja konfiguracja to P4 2,80 ghz 1,5 ramu i karta graficzna zintegrowana 128mb mam Xbuntu ale działa nie płynnie pozatym zalezy mi na LTS. Jakie wymagania są do obługi pulpitu Mate??

PomPom

MATE porównywalne jest do Xfce. Zalecalbym coś z Openboxem, np. Bunsenlabs. Ew. możesz próbować z Lubuntu, ale wątpię, by było lepiej.
myk byle jak jako tako

Maciekk26xxx

Rozumiem a np jeśli zainstaluje lubuntu 11 które nie posiada wsparcia już to czy będę zagrożony bardziej na wirusy lub awarię?? Czy nie potrzebnie patrzeć na to czy starsza wersja i instalować?

PomPom

Zawsze bierz wspieraną wersję, bo niewspierana jest pełna dziur, które właśnie sprawiają, że dużo bardziej będziesz zagrożony.
myk byle jak jako tako

Maciekk26xxx

A Debian pójdzie mi na tym sprzęcie? Żeby był łatwy dla mnie bo w gry nie gram tylko GG Spotify i przeglądanie neta. Jak bym grał w gry to tylko Windows

PomPom

Pójdzie, nawet lepiej niż Ubuntu, ale będziesz musiał mu trochę więcej poświęcić. Zobacz sobie live z LXDE. I jak coś, to pobierz Debiana non-free, który ma zamknięte stery, czasem potrzebne do wifi. Ew. Bunsenlabs, oparty na Debianie.
myk byle jak jako tako

Oczkins92

Spróbuje SparkyLinux LXDE.Jest lekki i ma sporo narzędzi ułatwiające poruszanie się po środowisku LXDE
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Zobacz najnowsze wiadomości na forum