Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Debian - Freenas - Samba - pytanie....

Zaczęty przez Silus, Kwiecień 09, 2017, 11:53:58 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Silus

Witam. Na wstępie dodam że jestem totalnie zielony w linuxie i dopiero się uczę więc łopatologicznie proszę :)

Testuje pewne rozwiązanie i nie mogę sobie z czymś poradzić. Mam w Virtualboxie skonfigurowanego FreeNASA'a i również w VB Debiana.

Na Freenasie mam filmy a na Debianie zainstalowaną Sambe i miniDLNA. Filmy są udostępnione i przez GUI normlanie mogę wejść na Freenasa i oglądać film (w debianie nic nie konfigurowałem, samo zadziałało) Włączyłem miniDLNA i jak zaczytywał filmy z dysku własnego normalnie mi to na TV działa. Nie wiem co mam wpisać żeby miniDLNA zaciągnęło filmy z dysku sieciowego czyli freenasa.

Cytat#   * "A" for video       (eg.  media_dir=V,/home/serek/Wideo)/quote]

i to działa. ale z dysku lokalnego. zamieniam to na:

Cytat#   * "A" for video       (eg.  media_dir=V,smb://freenas.local/media)

albo na :

Cytat#   * "A" for video       (eg.  media_dir=V,smb://192.168.0.107/media)

I nie zaciąga tych filmów. Albo jakoś inaczej trzeba podać ścieżkę, albo trzeba wcześniej coś zrobic z tym dyskiem sieciowym albo po prostu brakuje mi jakiegoś przecinka gdzieś... Tak jak mówię, troche zielony jestem. Dodam że nic z Sambą nie robiłem. Po prostu po instalacji debiana w GUI widzę dyski sieciowe. Dodam że nawet nie do końca wiem jak poruszać się po dysku sieciowym przez terminal...

Jakieś pomysły?

lesio

Ktoś już miał taki problem, ale rozwiązanie się nie pojawiło:
http://unix.stackexchange.com/questions/60589/is-there-a-way-to-connect-samba-and-minidlna
zaproponowano obejście - podmontowanie zdalnego zasobu po sieci.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum