Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Problem z nowym środowiskiem graficznym (Lubuntu 12.10)

Zaczęty przez Vladzimierz, Styczeń 29, 2013, 07:44:50 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Vladzimierz

Witam, jest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.

Zainstalowałem sobie Lubuntu 12.10 i doinstalowałem sobie dodatkowe środowisko graficzne Window Maker poleceniem

Code:

sudo apt-get install wmaker


instalacja odbywała się spod konsoli w LXDE, po instalacji zrestartowałem komputer i wybrałem Windows Maker'a podczas logowania. Wszystkie aplikacje działają poprawnie, wszystko działa stabilnie, jedynym problemem z którym nijak nie mogę sobie poradzić jest to, że w aplikacjach w których powinno mnie prosić o hasło root (np. Synaptic, montowanie partycji w Pcmanfm), wywala "Brak uprawnień", uruchamianie programów przez

Code:

sudo


nie pomaga. Ten sam problem mam w środowisku Openbox doinstalowanym domyślnie do systemu. Pragnę dodać, że w LXDE wszystko działa w porządku.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.    

pavroo

Witaj

Musisz dodać lxpolkit do autostartu Openboxa i WMakera.

W Openbox będzie to plik:

Code:

/home/twoja-nazwa/.config/openbox/autostart.sh


Jeśli go tam nie ma to utwórz go np. w terminalu:

Code:

nano /home/twoja-nazwa/.config/openbox/autostart.sh


Wklej tekst:

Code:

#! /bin/bash
lxpolkit &


Nadaj mu prawo wykonalności;

Code:

chmod a+x /home/twoja-nazwa/.config/openbox/autostart,sh


Zresetuj system.

Window Maker chyba posiada swój plik autostartu, sprawdź w /home/.

Pozdrawiam
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Vladzimierz

#2
Wielkie dzięki, pomogło, temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum