Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

cgroups, burst

Zaczęty przez Xseverus, Kwiecień 27, 2017, 10:13:31 AM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Xseverus

Cześć,

Jest jakiś łatwy sposób, aby tymczasowo podnieść zasoby z cgroup (burst)? Powiedzmy, że proces ma ograniczone 20% CPU i ma możliwość zrobienia bursta na powiedzmy 30 sekund, aby mógł użyć 100%.

Chodzi mi o to, aby ograniczyć zużycie CPU na powiedzmy 20% per proces, a nie per grupa. Bo per grupa ograniczamy powiedzmy 20% jednego CPU w ten sposób:

echo 10000 > cpu.cfs.quota_us
echo 50000 > cpu.cfs_period_us

I wtedy jak "nie ma konkurencji" to jeden proces może zająć całe 20%, ale kiedy powiedzmy odpalimy drugi to wtedy oba rozdzielone są po 10%.

A mi chodzi o to, aby ustawić limit 20% per proces, ale jeśli jest taka możliwość to aby osiągnął w burście np 100%. Czyli jeśli jest możliwość niech sobie skacze na 100, ale kiedy inne procesy zaczynają mocniej pracować to aby wszystko było rozłożone na 20%. Chodzi, aby jeden proces nie zająć całego CPU dłużej niż na jakiś krótki burst.

Ewentualnie czy jest jakaś funkcja / opcja, która informowałaby mnie że proces zużywa wszystkie zasoby? Wtedy po prostu przeniósłbym go do innej cgroupy na te 30 sekund, która ma dozwolone zużycie 100%, a po tym czasie przeniósł bym proces z powrotem.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum