Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

uruchomienie bluetooth

Zaczęty przez Piejanto, Luty 09, 2017, 01:16:52 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piejanto

Rok temu podczas instalacji Antergosa pominąłem "wsparcie dla bluetooth". Teraz potrzebuję bluetootha i nie wiem, jak go uruchomić. Czy może mnie ktoś poinstruować jak to zrobić? Co doinstalować?

lesio

Zależy od powłoki :
dla KDE       : bluedevil
dla Gnome  : gnome-bluetooth
dla innych gtk: blueman
Oprócz tego demon bluez i pulseaudio-bluetooth

Piejanto

dla XFCE, rozumiem, że blueman. OK. dzięki. Pozdrowienia.

lesio


Piejanto

#4
Zadziałało, ale na krótko. Po pierwszej konfiguracji uzyskałem nawet piękne połączenie, ale po rozłączeniu już nie udaje się ponownie połączyć.
Albo coś jest nie tak, albo ja jestem za cienki.
W każdym razie dziękuję za pomoc.

Aha... nie mam w repozytorium Antergosa czegoś takiego jak "demon bluez". Może brak tego elementu powoduje takie zachowanie bluetootha z blueman'em(?).

lesio

Nigdzie nie użyłem pojęcia "demon bluetooth" i nie ma takiego pakietu. Demon (ang. daemon) jest rodzajem programu systemowego funkcjonującego w tle, a nie nazwą własną. Użyłem pojęcia "demon bluez", ponieważ właśnie "bluez" jest nazwą własną pakietu pracującego jako demon i umożliwiającego pracę bluetootha.

Zobacz najnowsze wiadomości na forum