Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

VirtualBox

Zaczęty przez robson75, Marzec 29, 2017, 01:51:10 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

robson75

Witam mam takie prozaiczne pytanie. Czy częste korzystanie z VB (tzn. instalacja różnych systemów średnio 5 tygodniowo) może np. uszkodzić pamięć RAM lub innego podzespołu komputera. Wiem że to może głupie pytanie, lecz po ostatniej awarii pamięci RAM po prostu chciałbym wiedzieć. W necie jest brak jakichkolwiek informacji na ten temat.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

lesio

Zasadniczo nie ma takiego prawa. Przyczyna jest raczej sprzętowa, np. kontroler pamięci może być uszkodzony. Ktoś już miał podobny problem, niestety bez rozwiązania:
https://forum.pcformat.pl/Przepalanie-sie-pamieci-RAM-jaka-przyczyna-t
Może też być tak, że jeśli pamięć zachowuje się błędnie w "górnych rejestrach", tzn. "blisko końca", to w sytuacji niewielkiego wykorzystania RAM problem nie ma okazji wystąpić. Objawia się, gdy wypełnimy RAM. Korzystając "normalnie" z oprogramowania nie możemy uszkodzić sprzętu. Kiedyś były wirusy niszczące stacje dyskietek poprzez ich mechaniczne "zajeżdżanie". Można też sobie wyobrazić złośliwy firmware niszczący w podobny sposób dysk twardy -  ale to wszystko w kontekście szeroko pojętego malware, a nie "normalnego" softu.

robson75

Dzięki za wyjaśnienie sytuacji. Pytałem dlatego ponieważ jak Ci wiadomo zajechałem poprzednią pamięć RAM, po prostu myślałem że to jest efekt ze zbyt częstego korzystania VirtualBox. Teraz jestem spokojny.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum