Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Instalacja drugiego systemu problem

Zaczęty przez robson75, Marzec 06, 2017, 02:50:12 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

robson75

@Albedo 0.64 To nic nie daję korzystając z Twoich rad nadal nie mogę wejść do BIOS-u. A tak mniej więcej jaki jest czas pojawienia się na ekranie dotyczące BIOS-u, od chwili wciśnięcia przycisku?
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Albedo 0.64

U mnie opóźnienie startu systemu domyślnie jest ustawione na 0 sekund, czyli następuje natychmiast (w biosie można to zmienić). Żeby wejść do biosu najpierw przytrzymuję f1 a potem włączam komputer. Pod f9 mam listę wyboru urządzenia startowego. U ciebie może być inaczej, musisz to sam znaleźć metodą prób i błędów, przytrzymując klawisze f przed włączeniem zasilania.
MX Linux Xfce
Linux registered user 556565

robson75

Mój BIOS to Phoenix a płyta główna to Asus, mając takie informacje nadal nie mogę wejść do BIOSU. [robson@amd ~]$ inxi -M
Machine:   Device: desktop Mobo: ASUSTeK model: M2N-E v: 1.XX
           BIOS: Phoenix v: ASUS M2N-E 0402 date: 09/25/2006
                           
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

lesio

Zamieszczam linki opisujące klawisze wejścia do BIOS-u i klawisze wiejścia do update BIOS-u
https://www.lifewire.com/bios-setup-utility-access-keys-for-popular-motherboards-2624462
wynika z tego, że może to być <Del>, <Ins> lub <F10>

i klawisze wiejścia do update BIOS-u
https://www.manualslib.com/manual/428864/Asus-M2n-E-Sli.html?page=65
czyli  <Alt> + <F2>


robson75

Chciałbym dodać że gdy tylko naciskam przycisk Del to jest loading i tak czekam w nieskończoność a ustawienia BIOSU i tak się nie pokazują.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

lesio


robson75

Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

lesio

Pozostaje więc ewentualnie jeszcze próba z inną klawiaturą. Gdy to nic nie da, a "przetrenowałeś" wszystkie klawisze, to chyba tylko serwis ...

robson75

Tak zmieniałem klawiaturę i efekt był ten sam. I tak będę musiał zanieść go do serwisu żeby gościu z powrotem zamontował napędy optyczne jak były wcześniej zamontowane. Dodam że gdy z powodu padnięcia pamięci ram oddawałem go do serwisu to facet podejrzewał że padła karta graficzna, ale jakoś sam doszedł że to jest do wymiany pamięć. No i gdy zanosiłem swój piec do serwisu to nagrywarka była na dole, a po odebraniu było odwrotnie. Nie wiem jaki był cel tej zamiany.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

lesio

Daj znać, jak to się skończy.
Życzę powodzenia.

robson75

Znalazłem sposób aby uruchomić LiveCD, odłączam dysk twardy, a gdy system się uruchomi z płyty znowu podłączam dysk twardy, i teraz jest ok.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

lesio

To wygląda na jakiś dziwny konflikt urządzeń. Wykrycie HDD blokuje możliwość wykrycia napędu CD/DVD. Spróbuj może zmienić port (gniazdo) SATA, do którego podpięty jest napęd CD/DVD (jeśli masz ochotę na takie próby)

robson75

Szczerze mówiąc to nie mam ochoty już tam nic zmieniać jak jest dobrze to niech jest.
Arch Linux Xfce - 64Bit Linux User #621110

Zobacz najnowsze wiadomości na forum