Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum, zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w dziale Administracja.
Wiadomości z problemami zamieszczone w wątku "Przywitaj się" oraz wszelkie reklamy na naszym forum będą usuwane.

Witam,

Zaczęty przez Luteq, Styczeń 26, 2017, 05:49:39 PM

Poprzedni wątek - Następny wątek

Luteq

nie mam pojęcia, gdzie umieścić ten post, więc w razie czego proszę Moda o przekierowanie posta, lub podanie linka gdzie jest ten wątek.

Mam duży problem, ponieważ  nie jestem w  stanie zainstalować  żadnej dystrybucji, jak np.  Linuxmint,Xubuntu, Manjaro, czy  Ubuntu.

Wykorzystałem nast. kreatory USB :
LinuxLive USB Creator 2.9.4;
Unetbootin-windows-625
Universal-USB-Installer-1.9.7.0
YUMI-2.0.3.6

Mam wydzieloną, sformatowaną partycję na HDD na której chciałem wykonać instalację. 
Na drugiej jest Windows 8

Próbowałem na pececie (z płytą MSI  870 c-45)  oraz na laptopie Fujitsu-Siemens Amilo.

Użyłem dwa pendrive'y dla pewności.

Oczywiście ustawiłem bootowanie w biosie dla pendrive'a.

Rezultat Z A W S Z E jest ten sam, mianowicie pulsujący - jak przy normalnym odczycie - pendrive oraz
migający kursor na czarnym ekranie.

Jest to mój pierwszy kontakt z OS-em niewindowsowym, dlatego  byłbym wdzięczny za wskazówki albo chociaż  jakiś kierunek działania, bo jestem teraz w kropce.

pavroo

Jeśli posiadasz Win 8, to prawdopodobnie masz UEFI i włączony Secure Boot.
Jeśli tak, to w ustawieniach UEFI wyłącz Secure Boot.
Czasami lepiej trzymać usta zamknięte i być traktowany jak idiota, niż je otworzyć i rozwiać wszelkie wątpliwości. Mark Twain

Zobacz najnowsze wiadomości na forum